1080 Ti SLI sistem toplama önerisi

Xplosive07

Decapat
- CPU: INTEL i7 8700K
- MAINBOARD: MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC
- RAM: CORSAIR 32 GB (2X 16GB) DDR4 3200 MHZ RAM CL16 Vengeance RGB
- VGA: MSI GTX 1080 Ti GAMING X, 11GB, GDDR5X, 352 bit
- SSD: SAMSUNG 970 Evo 1TB M.2 SATA 3400/2500
- CASE: COOLER MASTER MasterCase H500P
- PSU: COOLER MASTER V1200 Vanguard 1200W
- CPU COOLER: COOLER MASTER MasterLiquid ML240L RGB

Yukarıda belirttiğim özelliklerde bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Mimarlık üzerinde çalışıyorum. Çizim render vs için bu şekilde bir sistem önerisi aldım. Tabii ki arada PUBG, CS:GO tarzı oyunlar da oynadığım oluyor.144 Hz 1ms 27inc bir monitöre zaten sahibim ve HDMI ile laptop aracılığı ile kullanıyorum. Asus Rog GL702VI-WB74 1080 ekran kartlı laptop kullanıyorum ve nadir olsa da sorun yaşanabiliyor. HDD duruma göre eklenti yapacağım. Ekran kartları hariç 7 bin gibi bir maliyet oluşturuyor. 2080Ti'dan daha iyi performans olduğunu düşünüyorum. 2 adet 1080 Tİ kısa süre kullanılmış garantisi devam eden ekran kartları ortalama 3 bin civarı. 1080Ti SLİ olarak kullanmam konusunda ve diğer belirttiğim parçalar için öneri ve yorumlarda bulunabilirseniz sevinirim. Yorum ve önerilere göre değişiklik yapıp bu şekilde bir bilgisayar toplayacağım. Çok bilgili değilim eksik ve hata olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.
+Güncel. Yorum yapacak yok mu veya bilgi sahibi olan arkadaşlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3000 serisini beklemeni tavsiye ederim. Ayrıca Ray Tracing ve DLSS gibi öznitelikleri içinde barındıran RTX 2080 Ti (RT çekirdekleri) daha makul olacaktır diye düşünüyorum.

Kuracağınız sistemi işlemci olarak AMD Ryzen 3000 serisini kullanmak sizin açınızdan daha yerinde bir karar olacaktır. İşlemci için Ryzen 3700x, 3800x ve 3900x işinize hayli hayli yetecek güce sahip işlemcilerdir.

Anakart olarak x470, x370, b450 çipsetli anakartlarla Ryzen 3000 serisi işlemcileri kullanabilirsiniz. Fakat x570 çipsetli anakart kendi düşünceme göre daha yerinde bir tercih olacaktır. X570 çipsetiyle birlikte dünyanın ilk Pci-E 4.0 anakartları üretildi ve bu sayede Pci-E 3.0 a göre kıyaslandığında 2 katı bir hız artışı elde edilmiş oluyor.

Tabi bu bahsettiğim saylar AMD basın lansmanında açıkladığı bilgiler.

Ekran kartı olarak Nvidia Quadro modellerine bakabilirsiniz.

SSD tarafında ise Samsung 970 Evo Plus modellerine bakmanız daha iyi olacaktır. Sunmuş olduğu yazma hızı evo modeline göre daha fazla. Yada PCl-E 4.0 için tasarlanmış ssd modellerine de bakılabilir.

Tabi bu ürünler henüz piyasa da satışı yapılmıyor. 7 Temmuz 2019 tarihinde işlemcilerin satışı başlayacak. Diğer ürünlerinde o tarihte satışa başlayacağını düşünüyorum.

NOT : Öneri olarak aldığınız sistemde işinizi görecektir. Ama zaman sizin için çok önemli ise belirtmiş olduğum parçaları almanız daha mantıklı olacaktır.

Kuracağınız sistemi işlemci olarak AMD Ryzen 3000 serisini kullanmak sizin açınızdan daha yerinde bir karar olacaktır. İşlemci için Ryzen 3700x, 3800x ve 3900x işinize hayli hayli yetecek güce sahip işlemcilerdir.

Anakart olarak x470, x370, b450 çipsetli anakartlarla Ryzen 3000 serisi işlemcileri kullanabilirsiniz. Fakat x570 çipsetli anakart kendi düşünceme göre daha yerinde bir tercih olacaktır. X570 çipsetiyle birlikte dünyanın ilk Pci-E 4.0 anakartları üretildi ve bu sayede Pci-E 3.0 a göre kıyaslandığında 2 katı bir hız artışı elde edilmiş oluyor.

Tabi bu bahsettiğim saylar AMD basın lansmanında açıkladığı bilgiler.

Ekran kartı olarak Nvidia Quadro modellerine bakabilirsiniz.

SSD tarafında ise Samsung 970 Evo Plus modellerine bakmanız daha iyi olacaktır. Sunmuş olduğu yazma hızı evo modeline göre daha fazla. Yada PCl-E 4.0 için tasarlanmış ssd modellerine de bakılabilir.

Tabi bu ürünler henüz piyasa da satışı yapılmıyor. 7 Temmuz 2019 tarihinde işlemcilerin satışı başlayacak. Diğer ürünlerinde o tarihte satışa başlayacağını düşünüyorum.

NOT : Öneri olarak aldığınız sistemde işinizi görecektir. Ama zaman sizin için çok önemli ise belirtmiş olduğum parçaları almanız daha mantıklı olacaktır.
İlgi düşünce yorumlarınız için teşekkür ederim. Ryzen kullanmayı düşünmüyorum.Yıllarını vermiş bi intel varken hiç kullanmayı düşünmedim. Ryzen serisi kullanan arkadaşlarım oldu uyum sorunu yaşayanları gördüm. Anlaşılamayacak hatalar olduguna denk geldiler. Ekran kartları 1080 ti sli olarak düşüncenizi de bilmek isterim.
2080 ti daha iyi.
Daha iyi derken maddi olarak mı mantık olarak mı. Yorum yaparken biraz açıklayıcı olarak yazabilirseniz bende neden iyi olduğunu bilip belki değişmeye dönebilirim. Açıklamamda mimari çizimlerin öncelik olacağını belirtmiştim. rtx2080 Tİ vs1080ti SLİ karşılaştırması yapınca aradaki ciddi farkı görebilirsin.

Son düzenleme:
1080 ti sli yapmak yerine amd x570 anakartı üzerine 3800x ve 2080 ti alırım. Özellikle fiyat açısından karşılaştırmak gerekir. Amd daha uygun olursa tercih edebilirsiniz.

İlgi düşünce yorumlarınız için teşekkür ederim. Ryzen kullanmayı düşünmüyorum.Yıllarını vermiş bi intel varken hiç kullanmayı düşünmedim. Ryzen serisi kullanan arkadaşlarım oldu uyum sorunu yaşayanları gördüm. Anlaşılamayacak hatalar olduguna denk geldiler. Ekran kartları 1080 ti sli olarak düşüncenizi de bilmek isterim.

Gtx 1080Tİ halen çok güçlü bir ekran kartı ama sli yapıldığında performans sanıldığı gibi 2 kat artmaz. Bahsettiğim bu durum oyunlar için geçerli. Bunun yanı sıra eğer yanlış hatırlamıyor isem ekran kartında render yapıldığında sli bağlantısı olmasının pek bir öneminin olmadığı yönünde. Tabi detaylı araştırılması lazım.

Eğer satın alacağınız 2.el gtx 1080 ti ekran kartı sağlam ve uygun fiyatlı ise alınabilir. Sonuçta rtx ekran kartlarının fiyatıda baya pahalı. Eğer bütçe kısıtlı ise bahsettiğiniz gibi 2.el gtx 1080ti alın ama bütçe sizin için bir önem ifade etmiyor ise rtx serisine yönelebilirsiniz.[/QUOTE]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı