1080P 144Hz monitör mü 1440P 60Hz monitör mü?

Aleykümselam hocam.
Bu monitörü aslında 2 seriye ayırabiliriz.
LC27JG50QQMXUF ve LC27JG54QQMXU diye.
Arada neredeyse fark yok çok benzer modeller. En büyük fark sizin de problemini yaşamış olduğunuz FreeSync. 50 numaralı modelde FreeSync varken, 54 olanda FreeSync desteklenmemekte. Ben henüz almadım çünkü 50 olanın stoklara gelmesini bekliyorum. Linklerden ayrıntılı farklara bakabilirsiniz.
Hocam bende 54 modeli var. Hepsiburada'dan Hepsiburada satıcısından almıştım. Freesync menüsü var, kutu içeriğinden gelen HDMI 60 Hz ve Freesync desteksiz çalışıyor ancak, VESA sertifikalı kaliteli bir DP kablosu ile Freesync aktifleşiyor ve Hz 144'e alınabiliyor. Ben bu ürünü almıştım.

Hocam bende 54 modeli var. Hepsiburada'dan almıştım. Freesync menüsü var, kutu içeriğinden gelen HDMI 60 Hz ve Freesync desteksiz çalışıyor ancak, VESA sertifikalı kaliteli bir DP kablosu ile Freesync aktifleşiyor ve Hz 144'e alınabiliyor. Ben bu ürünü almıştım.
Ya kusura bakmayın ben yanlış bakmışım, olay tam tersi. 50 olanda yok 54 olanda var. Önceden bakmıştım ama yanlış hatırladım. 🤦‍♂️
Evet kablodan olması çok mantıklı. İnternette alan kişilerin bir kısmı 144 Hz alamadığını da belirtmiş.

2K 144Hz model hoşuma gitti ancak ne zaman yükseltme yaparım sisteme bilmiyorum şu sıralar planımda yok açıkçası, bu yüzden biraz uzağım o Samsung 27 inç olan modele.

Şu an bunlar var listemde:

(Her ne kadar emin olamasam da) https://www.hepsiburada.com/samsung...cu-monitor-p-HBV00000K2I2O?magaza=Hepsiburada

Dell için de yapılan yorumlar yüzünden pek emin olamadım. Aşırı oyun oynamadığım için de sırf oyun için tasarlanmış bir monitör almak istemiyorum. Kafam iyice karıştı.

Ya kusura bakmayın ben yanlış bakmışım, olay tam tersi. 50 olanda yok 54 olanda var. Önceden bakmıştım ama yanlış hatırladım. 🤦‍♂️
Evet kablodan olması çok mantıklı. İnternette alan kişilerin bir kısmı 144 Hz alamadığını da belirtmiş.
Yakalandın! Hemen yanlış bilgilendirme, şaka şaka 😄. Ben ilk başta Dark DP kablo almıştım 38₺'ye. Freesync destekliyordu ve 144 Hz açabiliyordu, sertifika falan yok. Lakin öyle bir ucu var ki monitörden ve ekran kartından çıkarken monitörünüzün ve ekran kartının girişini kırar. İade edip paraya kıyıp 94₺'ye Paugge bir kablo aldım. Kalite buymuş dedirtiyor gerçekten.

Yakalandın! Hemen yanlış bilgilendirme, şaka şaka 😄. Ben ilk başta Dark DP kablo almıştım 38₺'ye. Freesync destekliyordu ve 144 Hz açabiliyordu, sertifika falan yok. Lakin öyle bir ucu var ki monitörden ve ekran kartından çıkarken monitörünüzün ve ekran kartının girişini kırar. İade edip paraya kıyıp 94₺'ye Paugge bir kablo aldım. Kalite buymuş dedirtiyor gerçekten.
Güle güle kullanın. Ekran parlaklığı ne durumda?
Renkler ve diğer şeylerden de bahsedip beni aydınlatabilir misiniz?
Bu konuda inceleme yapabilirsiniz.

Güle güle kullanın. Ekran parlaklığı ne durumda?
Renkler ve diğer şeylerden de bahsedip beni aydınlatabilir misiniz?
Bu konuda inceleme yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Ekran kartı kaynaklı sıkıntılar yaşıyorum şu ara, can sıksalar da servise şu an gönderemiyorum. Monitörler hakkında çok bir bilgim yok, ancak parlaklık en sonda, resim modu RTS'de, en kaliteli görüntü bu sanırım. Yanıt süresi standart, daha hızlı ve en hızlı olarak 3'e ayrılıyor. Ayrıca, Freesync 2 kademeli. İnceleme konusunda nedense sevmiyorum. Kusuruma bakmayın hocam ben bu konunun cahiliyim :).
Edit: Monitörde hoparlör yok, bilginize.

Son düzenleme:
Birkaç test videosu izledim GTX1060 1440p çözünürlükte çoğu oyunda 60 FPS bile veremiyor (40-60 arasında hep). Bu durumda 144Hz almanın bir mantığı yok açıkçası, yakın zamanda ekran kartı güncelleme gibi bir planım da yok. Bunun için 1440p 60Hz olan Dell modeli alacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı