1080p 300 Hz laptopı 2K 165 Hz monitöre bağlamak

Emin miyiz hocam? Sanki yoktu diye hatırladım. Eğer var ise düzenleyeyim mesajı.
Var dediysek var ulan(!) Alınmayın lütfen hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Var dediysek var ulan(!) Alınmayın lütfen hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncelledim hocam bilgilerimi. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Bende RTX 3070/3080 bir model alacağım yaza doğru bayağı bir araştırma yaptım. Öncelikle darboğaza gelirsem RTX 3070 ve RTX 3080 çok güçlü kartlar dolayısıyla 1080P'de oyun çalıştırmak bunlar için çocuk oyuncağı. Peki güç harcamıyorsa iyi değil mi? Hayır değil çünkü kart kendini %50 civarı kullanıyor ve biz karttan yarı yarıya verim alıyoruz, ara sıra güçlü sahnelerde drop yiyebiliyoruz. PUBG, Apex Legends gibi oyunlarda karttan tam verim maalesef alınmıyor ama RDR 2 ve Cyberpunk gibi oyunlarda bu verimi alabilirsiniz. Bu kadar güçlü makine alıp bunları yaşamak istemiyorsanız 2K 165Hz modellere bakmalısınız şahsen RTX 3070 alıp 2K'da kullanmak daha faydalı bence. Ayrıca MSI tavsiye etmem Intel işlemciden ötürü aynı fiyata Ryzen 7/9 ASUS modelleri bulunabilir çünkü.
Type-C portu görüntü çıkışı destekliyor MSI GE 66'da monitöre bağlayıp 165Hz'de çalıştırabilirsiniz. @Radeon RX 5500M, @xbea ve @Dark Lord of the Sith daha iyi anlatabilir.
Legion serisi ülkemize geliyor beklerseniz daha iyi olur 2K ekranı var.
Bu konuya mesaj yazarsanız olur, ilgilenirseniz Legion ile. 2021 Model Legion laptoplar Türkiye'ye geliyor!

Çok teşekkür ederim, mükemmel anlatmışsınız. Son bir şey sormak istiyorum "Bu kadar güçlü makine alıp bunları yaşamak istemiyorsanız 2K 165Hz modellere bakmalısınız şahsen RTX 3070 alıp 2K'da kullanmak daha faydalı bence" bu cümlenizde 2K 165Hz harici monitör modeli bakmamı mı kast ettiniz yoksa direkt laptopu mu kast ettiniz?
Ayriyeten laptopu yurt dışından alacağım kararsız kaldım MSI-ASUS-Lenovo arasında. Çünkü ilk defa laptop olayına gireceğim ve bu kadar para vermişken en iyisi olsun istiyorum. Sizin cevaplarınızla yeterince araştırmadığımı fark ettim :)

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, mükemmel anlatmışsınız. Son bir şey sormak istiyorum "Bu kadar güçlü makine alıp bunları yaşamak istemiyorsanız 2K 165Hz modellere bakmalısınız şahsen RTX 3070 alıp 2K'da kullanmak daha faydalı bence" bu cümlenizde 2K 165Hz harici monitör modeli bakmamı mı kast ettiniz yoksa direkt laptopu mu kast ettiniz?
Ayriyeten laptopu yurt dışından alacağım kararsız kaldım MSI-ASUS-Lenovo arasında. Çünkü ilk defa laptop olayına gireceğim ve bu kadar para vermişken en iyisi olsun istiyorum. Sizin cevaplarınızla yeterince araştırmadığımı fark ettim :)
Laptop ekranı kastettim. Lenova Legion mantıklı tam bütçeniz ne kadar?

Öncelikle @T129Atak hocama etiket attığı için teşekkür ederim. Konuya gelecek olursak; hiçbir sıkıntı olmaz hatta daha da iyi olur. Daha yüksek kalitede kartın tam gücünü kullanmış olursunuz.

Peki 1080P 300Hz ekranda oyun oynarsam ne olur? O zaman aynı yukarıda @T129Atak hocamın da dediği gibi darboğaz olur. Örneğin;

- 1080P 300Hz monitörde: Apex Legends oynarken 190-220FPS alırsınız.
- 2K 165Hz monitörde: Apex Leegends oynarken 270-300 FPS alırsınız. (Değerler temsilidir. Testler izlememiştir.)

Bu ciddi bir farktır. Alacağını modelin 2K 165Hz modeli var ise onu alın derim. İyi forumlar saygılar

Teşekkürler :) Lakin aklıma takılan ufacık bir yer var "Bu ciddi bir farktır. Alacağını modelin 2K 165Hz modeli var ise onu alın derim." demişsiniz o zaman benim harici bağlayacağım monitör 2K 165Hz olsa bile laptop ekranı Full HD 300Hz olduğu için tam verim alamayacak mıyım? İkisinin de 2K 165Hz olması mı gerekiyor en iyi verimi almak için? Darboğaz derken bunu mu kast ettiniz yoksa harici monitörü Full HD alırsam yaşanacakları mı söylediniz? Ona göre direkt asusa yöneleceğim çok teşekkürler ilginiz için sıkmamışımdır umarım iyi forumlar :)
Laptop ekranı kapatıp monitör ekranını kullanırsanız monitörde ki değerleri alırsınız. Asus güzel ama Legion daha başarılı.

Laptop ekranı kastettim. Lenova Legion mantıklı tam bütçeniz ne kadar?
Maksimum 2700 dolar verebileceğim sanırım.https://www.bhphotovideo.com/c/product/1616908-REG/asus_g533qs_xs98q_15_6_republic_of_gamers.html/qa
bu model hakkında ne düşünüyorsunuz legion veya msi ile kıyaslar mısınız?
Laptop ekranı kapatıp monitör ekranını kullanırsanız monitörde ki değerleri alırsınız. ASUS güzel ama Legion daha başarılı.
Sizin cevabınızı görünce onu silmeye çalıştım :D

Geri
Yukarı