1080p 300 Hz laptopı 2K 165 Hz monitöre bağlamak

Maksimum 2700 dolar verebileceğim sanırım.https://www.bhphotovideo.com/c/product/1616908-REG/asus_g533qs_xs98q_15_6_republic_of_gamers.html/qa
bu model hakkında ne düşünüyorsunuz legion veya msi ile kıyaslar mısınız?
Güzel bir model ama Legion 7 beklemeniz daha mantıklı bence.
Kıyaslarsam:
Legion>Asus>MSI

Kıyaslarsam:
Legion>Asus>MSI
Asusun bu modeli 115W kullanıyor MSI 125W.Bunlara çok dikkat etmeli miyim? Zaten AMD işlemci gerçeği var Asus tarafında.10W'lık fark kimseyi üzmez di mi?
Kesinlikle dikkate alıp araştıracağım Legionu da.

Teşekkürler :) Lakin aklıma takılan ufacık bir yer var "Bu ciddi bir farktır. Alacağını modelin 2K 165Hz modeli var ise onu alın derim." demişsiniz o zaman benim harici bağlayacağım monitör 2K 165Hz olsa bile laptop ekranı Full HD 300Hz olduğu için tam verim alamayacak mıyım? İkisinin de 2K 165Hz olması mı gerekiyor en iyi verimi almak için? Darboğaz derken bunu mu kast ettiniz yoksa harici monitörü Full HD alırsam yaşanacakları mı söylediniz? Ona göre direkt ASUS'a yöneleceğim çok teşekkürler ilginiz için sıkmamışımdır umarım iyi forumlar :)
Hocam harici olarak 2K 165Hz monitör bağlarlar ve Windows ayarlarından dahili 1080P monitörü de iptal ederseniz (yani yalnızca 2K 165Hz monitör üzerinden görüntü alırsanız) o zaman hiçbir sıkıntı olmadan tam performans alırsınız. Bunun dışında ikisinin de 2K 165Hz olmasına gerek yok. Mesela oyunu 2K 165Hz üzerinden oynarsınız cihazın kendi 1080P monitöründen internette sörf yapabilirsiniz bunda hiçbir problem yok, yine tam performans alırsınız. Benim "darboğaz" dediğim kısım eğer harici monitör almadan mevcut 1080P dahili monitör ile kullanırsanız darboğaz olur. Dediğim gibi FPS farkları olur harici 2K 165Hz monitöre göre. O yüzden alırken cihazın kendi monitörü de 2K olursa; dışarıda veya yer değiştirdiğiniz harici monitör olmayınca yine yüksek FPS değerleri almanıza yarar demek istedim.

Asusun bu modeli 115W kullanıyor MSI 125W.Bunlara çok dikkat etmeli miyim? Zaten AMD işlemci gerçeği var Asus tarafında.10W'lık fark kimseyi üzmez di mi?
Kesinlikle dikkat edin örnek verirsem
Bazı 3080'ler 3070'lerden daha kötü çünkü W'sı düşük. Legion 160W ile gelecek ve ciddi fark atacak.
10W çok üzmez .

Kıyaslarsam:
Legion>Asus>MSI

Hocam harici olarak 2K 165Hz monitör bağlarlar ve Windows ayarlarından dahili 1080P monitörü de iptal ederseniz (yani yalnızca 2K 165Hz monitör üzerinden görüntü alırsanız) o zaman hiçbir sıkıntı olmadan tam performans alırsınız. Bunun dışında ikisinin de 2K 165Hz olmasına gerek yok. Mesela oyunu 2K 165Hz üzerinden oynarsınız cihazın kendi 1080P monitöründen internette sörf yapabilirsiniz bunda hiçbir problem yok, yine tam performans alırsınız. Benim "darboğaz" dediğim kısım eğer harici monitör almadan mevcut 1080P dahili monitör ile kullanırsanız darboğaz olur. Dediğim gibi FPS farkları olur harici 2K 165Hz monitöre göre. O yüzden alırken cihazın kendi monitörü de 2K olursa; dışarıda veya yer değiştirdiğiniz harici monitör olmayınca yine yüksek FPS değerleri almanıza yarar demek istedim.
Çok sağ olun,her şey tamam şimdi.İlginize çok teşekkür ederim.

Asusun bu modeli 115W kullanıyor MSI 125W.Bunlara çok dikkat etmeli miyim? Zaten AMD işlemci gerçeği var Asus tarafında.10W'lık fark kimseyi üzmez değil mi?
Kesinlikle dikkate alıp araştıracağım Legionu da.
Şu anda eğer beklerim diyorsanız bu ay içinde Legionlar gelecek kesinlikle tavsiye ederim. Beklemem derseniz ASUS alın kesinlikle üzmez sizi hocam. MSI ekranı 2K olmadıkça isterse RTX 3090 olsun performansı sizi tatmin etmeyecek. Hep darboğaz olacak ki işlemcide İntel olunca ısınmada kaçınılmaz oluyor.

Şu anda eğer beklerim diyorsanız bu ay içinde Legionlar gelecek kesinlikle tavsiye ederim. Beklemem derseniz ASUS alın kesinlikle üzmez sizi hocam. MSI ekranı 2K olmadıkça isterse RTX 3090 olsun performansı sizi tatmin etmeyecek. Hep darboğaz olacak ki işlemcide İntel olunca ısınmada kaçınılmaz oluyor.
Çok doğru dediniz, basitçe anlatmak gerekirse:
RTX 3060 ve RTX 3080 FHD'de eşit darboğaz yüzünden bu yüzden 2K öneriyoruz.

Kesinlikle dikkat edin örnek verirsem
Bazı 3080'ler 3070'lerden daha kötü çünkü W'sı düşük. Legion 160W ile gelecek ve ciddi fark atacak.
10W çok üzmez .

Mayıs ortasına kadar bekleme vaktim olacak,kesinlikle odak Legion ve Asusta şu an.MSI çok heveslensem de 3 sene sonra güzel bir ekran kartım varken rezil bir işlemci taşımak istemiyorum.160W da gözlerimi açtı gece gece :D

Birde 2K zevki başka laptop ekranında 8K TV gibi gelir.
Artı Legion'da dahili işlemci grafiğini kapatabilirsin bu da tam olarak Asus'a %40'a yakın fark atmanızı sağlar.

Birde 2K zevki başka laptop ekranında 8K TV gibi gelir.
Artı Legion'da dahili işlemci grafiğini kapatabilirsin bu da tam olarak Asus'a %40'a yakın fark atmanızı sağlar.
Hocam performans artışı Valorant, CS:GO, LoL gibi oyunlar da bu var yoksa AAA oyunlarda bu fark yok oluyor hocam neredeyse. Yani AAA oyunlarda %10 gibi bir fark oluyor. Eklemek istedim sonra arkadaş demesin AAA oyunlarda bu fark yok diye🤣🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı