1080p 60 Hz 500 TL vs. 4K 60 Hz 1500 TL

Voisxe

Centipat
İkisi de IPS panel, ikisi de pivot, İkinci monitör ya da ana monitör olarak kullanacağım, 280 Hz 1 ms 24,5 inç monitörüm var. İş, oyun, film, Twitch ve YouTube izlemek için alacağım, eğer 1080p 60 Hz alırsam, oyun için kullanmam, 280 Hz monitörün yanında 60 Hz kasıyormuş gibi gelecek bana, 4K alırsam hikayeli oyun oynayıp 1080p monitörde film izlerim ya da 1080P'de hikayeli oyun oynarken 4K monitörde film izlerim. 4K alsam en azından görüntü kalitesi çok iyi olacağı için 280 Hz akıcılığının yanında sönük kalmayacak. Boyut olarak 24-28 inç aralığı düşünüyorum.

4K ekranı ikinci ekran yaparsanız kullanımda zorluk çekebilirsiniz ölçek farklı olduğu için Mouse'yi diğer ekrana geçirmek bile sorun oluyor, ne yapmak istediğinize bağlı blu-ray vs film dizi edinip izlemek için istiyorsanız çok mantıklı, ama internette gezmek vs içinse bir anlamı yok.

İkinci el, başlık otomatik düzenlendiği için yorumda soruyorum hangisi fiyatını hakediyor, 3 kat fazla para vermeye değer mi?
Hocam saçmalamayın bu da soru mu? 1500'e temiz bir cihazsa kesinlikle alınır. 4k ile 1080p kıyas götürmeyecek kadar ciddi görüntü kalitesi farkına sahip.

İkisi arasından 4K seçenek fakat hangi model?

Yeni konular

Geri
Yukarı