1080P için en performanslı NVIDIA ekran kartı hangisidir?

Cellat006

Hectopat
Selamlar herkese,
Aşağıda özelliklerini bulunan sistemimde ekran kartımı yenileme kararı aldım, fakat ekran kartımı takılma sorunundan dolayı adam akıllı gerçekte ne olduğunu anlamadan satıyor olduğum için karar veremiyorum. 1080P monitör için aynı model ile değişiklik mi sağlamalıyım yoksa 2070 Super olarak bir kademe aşağı mı inmeliyim?
Açıkçası uzun bir süre için monitörümü 2K olarak değiştirme imkanım olmayacak fiyatlardan dolayı, bu yüzden 1080P için nokta atışı bir tercih yapmak istiyorum.
Kararsızlık yaşadığım nokta ise ekran kartım monitörüme fazla geldiği için mi takılma sorunu yaşıyorum? Yoksa kart Fizik'i olarak mı sorunlu? Eğer monitöre fazla geliyorsa tamam, o zaman alternatif olarak aşağı inmeyi düşüneyim, ama kart Fizik'i olarak sorunlu ise açıkçası sistemi düşürmek hiç içimden gelmiyor. Sonuçta hayatımda bir kez yakaladığım bir fırsat oldu böyle bir sistemi toplamak ve ekran kartında alt modele inersem ileride tekrar yukarı çıkartacak bütçeyi bu fiyatlarla yakalayamayabilirim. Bu arada monitör olarak ASUS VG279Q kullanıyorum.
Sizlerinde görüşlerinizi almak isterim. Umarım yaşadığım hissiyatı ve durumu yeterince sade bir biçimde anlatabilmişimdir.
Teşekkürler herkese.

1588269486956.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı