1080P için PS4 Slim mi PS4 Pro mu?

Hocam PS4 Slim 1080P60 verir, PS4 Pro 4K30 verir. Birinde görüntü kalitesi yüksek iken, diğerinde FPS yüksek.
Tamamdır, anladım fakat benim merak ettiğim ikisi de 1080P'de aynı "grafik kalitesine" mi sahip? Videoda öyle görünmese de başka oyunlarda öyle bir fark görür müyüm yoksa 1080P oynayacağım için Slim alıp geçebilir miyim?

PS4 Pro'da detaylar çok keskin onu öneririm. PS4 Fat cihazımda Witcher oynarken uzağımdaki ağaçlar piksel piksel gözüküyor ve gıcık oluyorum. O yüzden Pro al buna takılıyorsan bence.
Ayrıca Slim kasa 1080p30 oynatıyor.
Tamamdır, anladım fakat benim merak ettiğim ikisi de 1080P'de aynı "grafik kalitesine" mi sahip? Videoda öyle görünmese de başka oyunlarda öyle bir fark görür müyüm yoksa 1080P oynayacağım için Slim alıp geçebilir miyim?
Yani dediğim detaylar senin için önemsiz ise Slim alıp geçebilirsin. Pro bazı oyunlarda 1080p45FPS oynatabiliyor genel olarak 30 FPS ikisi de. Grafik kalitesi olarak detaylar daha net yani görüş açında her şey net oluyor. Bütçene bağlı.

Arkadaşlar bir yanlışı düzeltelim. PS4 Pro bütçe varsa tabii alınabilir fakat PS4 Pro her oyunu 1080p 60 FPS oynatabilecek düzeyde değil. Örnek olarak God of War verelim. 60 FPS sunması gerekirken sürekli dalgalı olarak 40 FPS veriyor.

Onun dışında The Last of Us'dan bahsetmişsiniz. İlk oyunundan her türlü stabil şekilde 60 FPS alacaksınız. İkinci oyunu ise her türlü stabil olarak 30 FPS alacaksınız. 30 FPS'i Pro cihazda da alacaksınız, Slim cihazda da, Pro cihazda da alacaksınız.

4K için alacağım deseniz neyse fakat bence 1080p için Pro almak gereksiz para. Param var, Pro alırım ben diyorsanız siz bilirsiniz fakat Slim sizin için gayet yeterli olacaktır.
Bütçen varsa PS4 Pro al, ya da 2. el fat kasa alabilirsin. 2000 TL değerlerine bulunabiliyor.
Aman hocam. İkinci el Fat kasa demek risk demek. Fat alınacağına Slim alınmalı. Slim, Fat'in hatalarından arınmış ve daha güncel hali, Slim her türlü daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı