1080P IPS monitör önerisi

Berk Altınöz

Hectopat
Arkadaşlar artık son karar verme aşamasındayım. 27" IPS panel kullanan bir monitör almayı düşünüyorum. En çok gözüme çarpan monitör "ASUS VG279Q 27" 144Hz 1ms" oldu. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu modeli kullanıyorum. Çok severek almama rağmen teknik ve donanımsal sıkıntılar yaşadım. Ayrıyeten Asus teknik servisi tek kelimeyle berbat. Benim tavsiyem farklı modellere yönelmen olacaktır.

Ben bu modeli kullanıyorum. Çok severek almama rağmen teknik ve donanımsal sıkıntılar yaşadım. Ayrıyeten ASUS teknik servisi tek kelimeyle berbat. Benim tavsiyem farklı modellere yönelmen olacaktır.

Benim hayalimdeki 1080P IPS monitör diyebilirim. VG279Q için. Siz sorun yaşayınca gerçekten ben de merak duygusu uyandı. Ne gibi sorunlar yaşadınız? VG279Q'nun input lag ve ortalama MS degeri 3ms. Çok düşük yani. O sebeble 2500 TL falan olsa her türlü alırım diyordum. 400 CD parlaklıga da sahip.

Benim hayalimdeki 1080P IPS monitör diyebilirim. VG279Q için. Siz sorun yaşayınca gerçekten ben de merak duygusu uyandı. Ne gibi sorunlar yaşadınız? VG279Q'nun input lag ve ortalama MS degeri 3ms. Çok düşük yani. O sebeble 2500 TL falan olsa her türlü alırım diyordum. 400 CD parlaklıga da sahip.
Ben de senin gibi hayal kurarak almıştım ama sana tavsiyem Asus'un herhangi bir modelini alacak olursan hayal kurma. Monitöre gelince aldıktan 1 sene sonra ölü pikseller, lekeler, ve çip arızası yaşadım. Teknik servise verdim. Paneli değiştirdiler gönderdiler ama monitörü test ettiğimde 1 tane ölü piksel yine fark etmiştim. Aynı zamanda sosyalde bu model ile ilgili sorun yaşayan düzinelerce başlık var. Anlayacağın model sıkıntılı ve farklı modele yönelmeni tavsiye ederim.

Ben de senin gibi hayal kurarak almıştım ama sana tavsiyem ASUS'un herhangi bir modelini alacak olursan hayal kurma. Monitöre gelince aldıktan 1 sene sonra ölü pikseller, lekeler, ve çip arızası yaşadım. Teknik servise verdim. Paneli değiştirdiler gönderdiler ama monitörü test ettiğimde 1 tane ölü piksel yine fark etmiştim. Aynı zamanda sosyalde bu model ile ilgili sorun yaşayan düzinelerce başlık var. Anlayacağın model sıkıntılı ve farklı modele yönelmeni tavsiye ederim.

MS degerleri ve input lag olarak çok iyi bir monitör diye hayran kalmıştım. 1080P için en iyi fiyat performans IPS monitörü diye düşünüyorum. Sorun yaşamak aslında biraz da şans işi degil mi? Ama ASUS ve TUF ibaresi bir aradaysa o an bir kalitesizlik seziyorsun.

MS degerleri ve input lag olarak çok iyi bir monitör diye hayran kalmıştım. 1080P için en iyi fiyat performans IPS monitörü diye düşünüyorum. Sorun yaşamak aslında biraz da şans işi degil mi? Ama ASUS ve TUF ibaresi bir aradaysa o an bir kalitesizlik seziyorsun.

Tabii ki şans işi ama teknik servis detayını vermemin nedeni özellikle durumu iyi analiz etmen içindi. Adamlar bana monitörün testten geçtiğini ve hiçbir sorunun olmadığına dair beyanda bulunuyorlar ama gel gör ki yaşadığım şu tecrübeye bak...

Geri
Yukarı