1080p monitör için Xbox Series X alınır mı?

hacimantvv

Hectopat
Yer
İstanbul / Başakşehir
Daha fazla  
Bende 1080p 144Hz bir monitör ve Series S var. 5 ay kadar sonra Xbox SX alacağım. 4K monitörü de 1 seneye falan alırım. Lakin ben nedense testlerde Xbox Series S ile Series X arasında FPS farki göremedim birkaç oyun harici. Series X nasıldır alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS farkı olması zaten şuan çok mümkün değil. Series S'i bile zorlayan bir oyun yok şuan. Asıl fark grafiklerde oluyor. Örneğin FH5'in performans modu Series X'te daha farklı gözüküyor.

Ben de yakın zamanda bunu sorguluyordum, kendimi PC toplarken buldum. Konsolla PC fiyatları bu denli yakınken konsolun pek bir avantajı kalmıyor açıkçası.

Sorunuza cevap olarak da alınır derim ama 4K monitörü de bir an önce almanız iyi olur. Olmadı özellikle 4K oynamak istediğiniz oyunları evdeki TV'ye bağlar oynarsınız.

FPS farkı olması zaten şuan çok mümkün değil. Series S'i bile zorlayan bir oyun yok şuan. Asıl fark grafiklerde oluyor. Örneğin FH5'in performans modu Series X'te daha farklı gözüküyor.

Ben de yakın zamanda bunu sorguluyordum, kendimi PC toplarken buldum. Konsolla PC fiyatları bu denli yakınken konsolun pek bir avantajı kalmıyor açıkçası.

Sorunuza cevap olarak da alınır derim ama 4K monitörü de bir an önce almanız iyi olur. Olmadı özellikle 4K oynamak istediğiniz oyunları evdeki TV'ye bağlar oynarsınız.
Aynı zamanda online oyuncusuyum. Halo, battlefront 2 gibi oyunları da oynuyorum 4K şart mı?

Series X aldıktan 6 ay sonra bunu alsam olur mu?

Son düzenleme:
Aynı zamanda online oyuncusuyum. Halo, battlefront 2 gibi oyunları da oynuyorum 4K şart mı?

Series X aldıktan 6 ay sonra bunu alsam olur mu?

CoD, Halo, Doom, Battlefront II vs. FPS oyuncusuysanız 4K'dan önce 120 fps destekli bir monitör almanızı tavsiye ederim. Eğer HDMI 2.1 destekli bir TV kullanmıyorsanız, 4K-120 Hz monitörler bütçe üzeri kalıyorsa shooter oyuncuları 2K-120/144 Hz mönitörleri tercih ediyor Series X tarafında.

CoD, Halo, Doom, Battlefront II vs. FPS oyuncusuysanız 4K'dan önce 120 fps destekli bir monitör almanızı tavsiye ederim. Eğer HDMI 2.1 destekli bir TV kullanmıyorsanız, 4K-120 Hz monitörler bütçe üzeri kalıyorsa shooter oyuncuları 2K-120/144 Hz mönitörleri tercih ediyor Series X tarafında.
Halihazırda 1080p 144hz monitörüm var ama 4K şart diyor arkadaş.

Halihazırda 1080p 144hz monitörüm var ama 4K şart diyor arkadaş.

1080P monitörde de grafik bakımından Series X'in farkı belli oluyor orası ayrı bir durum başlığın cevabı olarak. Ben ayrıca şunu söylemek istiyorum, 120 FPS destekli shooter oyunlarını sıklıkla oynuyorsanız 4K çözünürlük için 60 Hz bir monitör alarak 120 FPS'ten feragat etmeyin. Bütçe varsa 4K-120 FPS destekli bir monitör veya TV alabilirsiniz orası ayrı ama yoksa 2K-144 Hz bir monitör alabilirsiniz grafik olarak upgrade isterseniz.

Xbox konsollarında 1440p desteği olduğu için böyle bir imkan var PS5'e kıyasla. Shooter oyunları genelde performans modunda 1080P-120 FPS destekli olduğu için bunları bu şekilde oynar, grafikli oyunları da 1440p'de oynayabilirsiniz. Söylediklerim 4K TV'niz olmadığı durumlar için geçerli, eğer böyle bir durum varsa 1080p 144 Hz monitörde FPS oyunlarını, 4K TV'de diğerlerini oynayın zaten ama öyle olsa 4K monitör almak istemezdiniz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı