1080p Monitörde Düşük Görüntü Kalitesi

Eki Görüntüle 484487
Eki Görüntüle 484488

Aynı monitörü kullanıyorum bende öyle bir problem yok gayet canlı renkleri var. Benim ayarlarım bunlar.
Monitörün renkleri zaten canlı, sorun renklerde değil, youtube videoları 1080p olsa bile çok düşük çözünürlükte gibi hissettiriyor. Biz 3 kişi almıştık monitörü, hepsi böyle.
Eskiden başka monitör kullanmadıysanız normal geliyor olabilir.
Video seçeneklerinde 1440p varsa o zaman biraz 1080p'ye yaklaşıyor netlik.
İndirilen, CD ile izlenen videolarda vs sorun yok.

Monitörün renkleri zaten canlı, sorun renklerde değil, youtube videoları 1080p olsa bile çok düşük çözünürlükte gibi hissettiriyor. Biz 3 kişi almıştık monitörü, hepsi böyle.
Eskiden başka monitör kullanmadıysanız normal geliyor olabilir.
Video seçeneklerinde 1440p varsa o zaman biraz 1080p'ye yaklaşıyor netlik.
İndirilen, CD ile izlenen videolarda vs sorun yok.
Aynen dediğiniz gibi monitör oyunlarda, filmlerde gayet başarılı iş çıkartıyor o konuda sıkıntım yok. Display Port kullanıyordum şimdi HDMI bağlantısını yaptım bir süre bunu deneyeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Aynen dediğiniz gibi monitör oyunlarda, filmlerde gayet başarılı iş çıkartıyor o konuda sıkıntım yok. Display Port kullanıyordum şimdi HDMI bağlantısını yaptım bir süre bunu deneyeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

HDMI ile denediğinde sorun düzeldimi geri dönüş yapar mısın bu yoruma bende de aynı sorun var.

Aynı sorunu bende yaşadım.
24G2U almıştım, youtube'da 1080p izlediğim videolar 480p gibiydi.
Sebebi ile ilgili birşeyler bulnuştum, tekrar araştırdım ama şimdi bulamadım.
Eski monitörümle cam gibi izlediğim videolar çamur gibiydi.
Monitörünüzle ilgili bu sorunu çözebildiniz mi? Bu monitörü almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz?

Öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde ani bir kararla AOC 24G2U modelinde monitör aldım. Monitörü ilk bağladığım andan beri içime sinmeyen bir tarafı var. Daha önce hep 60Hz monitör kullandım ve bu benim ilk 144Hz deneyimim olduğu için beklentime daha ulaşamadım.
Eki Görüntüle 483997
Benim yaşadığım soruna gelecek olursak; oyunlarda harika bir deneyim alırken, video veya herhangi bir yayını izlerken görüntünün 720P 60FPS ve 1080P 60FPS'e alsam dahi çamur gibi görünüyor. İnternette birkaç yere baktım ama söyledikleri bana çözüm olmadı. Teknik özelliklere gelirsek
NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartım mevcut.
Şimdiden vereceğiniz her cevap için teşekkürler.Eki Görüntüle 483996
hocam sorunu çözdün mü bende de var aynısı

HDMI ile denediğinde sorun düzeldimi geri dönüş yapar mısın bu yoruma bende de aynı sorun var.
hocam hala var mı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı