1080P monitörde düşük video kalitesi

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
YouTube video açtığımda 1080P video ayarında, ekranım 1080P. Oyunlarda sıkıntı yok hatta oyun video kaydı alıyorum. Onu bilgisayarda izliyorum, yine sıkıntı yok. YouTube'dan video indirip onu bilgisayarda izliyorum, sıkıntı yok ama internet tarayıcıda Netflix, Prime Video, YouTube, İzlesene hepsi açıyorum. Hepsi 1080P gösteriyor ama 480P gibi görünüyor çok rahatsız edici. Microsoft Edge tarayıcıdan açıyorum, sonuç aynı. (Gaming laptop kullanıyorum.)

YouTube video açtığımda 1080P video ayarında, ekranım 1080P. Oyunlarda sıkıntı yok hatta oyun video kaydı alıyorum. Onu bilgisayarda izliyorum, yine sıkıntı yok. YouTube'dan video indirip onu bilgisayarda izliyorum, sıkıntı yok ama internet tarayıcıda Netflix, Prime Video, YouTube, İzlesene hepsi açıyorum. Hepsi 1080P gösteriyor ama 480P gibi görünüyor çok rahatsız edici. Microsoft Edge tarayıcıdan açıyorum, sonuç aynı. (Gaming laptop kullanıyorum.)
İnternet sıkıntısı gibi gözüküyor eğer 1080p seçeneğini bir daha seçtiğinizde oluyorsa tabi.

YouTube video açtığımda 1080p video ayarında, ekranım 1080p. Oyunlarda sıkıntı yok hatta oyun video kaydı alıyorum. Onu bilgisayarda izliyorum, yine sıkıntı yok. YouTube'dan video indirip onu bilgisayarda izliyorum, sıkıntı yok ama internet tarayıcıda Netflix, Prime video, YouTube, izlesene hepsi açıyorum. Hepsi 1080p gösteriyor ama 480p gibi görünüyor çok rahatsız edici. Microsoft Edge tarayıcıdan açıyorum, sonuç aynı. (gaming laptop kullanıyorum.)

Emin olmamakla beraber NVIDIA ayarlarından performans modunu açınca görüntüler daha keskin oluyor onu kaliteye alırsanız belki düzelebilir. Söylediğim şey yanlış bilgi de içerebilir.

Screenshot_11.png

Bana monitör değil de internet sıkıntısı gibi geldi böyle anlatınca.
yok internetla alakalı değil 1 aydır böyle çözüm bulamıyorum
Şimdi benim anlamadığım Laptop'un ekranında mı sıkıntı var yoksa tarayıcıda mı? Bilgisayar derken farklı bir bilgisayarda mı?
laptop kullanıyorum laptopumun ekranı 1080p oyunlarda böyle bir sıkıntı yok sadece tarayıcıdan açtığım videolar böyle farklı tarayıcıdanda açsam aynı
yok internetle alakalı değil 1 aydır böyle
İnternet sıkıntısı gibi gözüküyor eğer 1080p seçeneğini bir daha seçtiğinizde oluyorsa tabi.
internetle alakalı değil 1 aydır böyle maalesef oyunlarda öyle değil ama
Emin olmamakla beraber NVIDIA ayarlarından performans modunu açınca görüntüler daha keskin oluyor onu kaliteye alırsanız belki düzelebilir. Söylediğim şey yanlış bilgi de içerebilir.

Eki Görüntüle 842603
malesef olmadı delirdim delirecem artık

Hocam, bahsettiğiniz uygulamalar hıza göre çözünürlüğü ayarlar. İndirirken 1080P seçerseniz, bu kalite ile indirir. İzlerken de cillop gibi olur. Sizin seçtiğiniz çözünürlük izlerken değişebilir.

Hocam, bahsettiğiniz uygulamalar hıza göre çözünürlüğü ayarlar. İndirirken 1080P seçerseniz, bu kalite ile indirir. İzlerken de cillop gibi olur. Sizin seçtiğiniz çözünürlük izlerken değişebilir.
ama hep mi aynı kalıyo hiç net olmadı ki değişsin

Hocam, bir de indirirken mesela ne olarak indiriyorsunuz? Belki siz 1080P MKV olarak indiriyorsunuz. Fakat izlediğiniz 1080P MP4 olabilir. Bana da YouTube 1080P fazla net gelmiyor. 1080P IPS monitör kullanayorum.

Hocam, bir de indirirken mesela ne olarak indiriyorsunuz? Belki siz 1080P MKV olarak indiriyorsunuz. Fakat izlediğiniz 1080P MP4 olabilir. Bana da YouTube 1080P fazla net gelmiyor. 1080P IPS monitör kullanayorum.
bilgisayara 1080p indirdim youtube videosunu görüntü yine aynı youtube dan izliyorum yine 1080p gibi değil

Yeni konular

Geri
Yukarı