1080P Monitörde Videolarda Bulanıklık Sorunu

Merhabalar. Aynı sorun bende de mevcut. Yani arkadaşın sorununa yakın. Videolar çekerken çekim bitince videonun kalitesi 1080P cam gibi görüntü şahane. Fakat YouTube, Facebook gibi sitelere yükleme yaptığım anda o çektiğim görüntüden eser yok. Bulanıklık kırılmalar. Attığım linkte mevcut. Ayrıca tüm Bit hızlarını denedim. 10-120'ye kadar ki tüm Bit hızları. Ayrıca videoları rendırlamadan da attım gene aynı. Çekim yaptığım programlar nivdia ve movavi. Hiçbir yerde çözüm bulamadım.
Sistemim: MSI RTX 2070 Gaming Z.
İşlemcim: Ryzen 3600X.
32 GB RAM.
Windows 10.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni aldığım Acer SA230BID modeli olan IPS panelli monitörde video izlerken bulanıklık sorunu yaratıyor. Tarayıcı veya video ile alakası yok diye düşünüyorum. Çünkü hem onlarca video, birkaç tarayıcı denedim ve sonuç aynı. Hatta Windows ile beraber gelen yüksek çözünürlük ile çekilmiş bir videoda da aynı sorun mevcut. Ölçek ve düzen ile de hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü birden fazla değiştirmeyi deneyip, oturumu yeniden başlattığımda sorun hala devam ediyordu. Ekran görüntüsü aldım, sizde de bulanık gözükeceğinden emin değilim. Çektiğim ekran görüntüsündeki deniz sansürlenmiş gibi bulanık, diğer kısımların bulanıklığı az da olsa var ve bu çok sinir bozucu bir şey. Ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 428920

Kutudan çıkan VGA kablosunda da aynı, yeni aldığım DVI kablosunda da aynı görüntüyü veriyor. Ekran kartı sürücüsünü DDU programı ile kaldırıp güncel versiyonunu kurdum. Çoğu konuyu, makaleleri gezdim, çoğu yöntemi denedim; değişen bir şey olmadı. Şimdiden yardım eden, etmeye çalışan herkese teşekkürler.
[/QUOTE

Yeni aldığım Acer SA230BID modeli olan IPS panelli monitörde video izlerken bulanıklık sorunu yaratıyor. Tarayıcı veya video ile alakası yok diye düşünüyorum. Çünkü hem onlarca video, birkaç tarayıcı denedim ve sonuç aynı. Hatta Windows ile beraber gelen yüksek çözünürlük ile çekilmiş bir videoda da aynı sorun mevcut. Ölçek ve düzen ile de hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü birden fazla değiştirmeyi deneyip, oturumu yeniden başlattığımda sorun hala devam ediyordu. Ekran görüntüsü aldım, sizde de bulanık gözükeceğinden emin değilim. Çektiğim ekran görüntüsündeki deniz sansürlenmiş gibi bulanık, diğer kısımların bulanıklığı az da olsa var ve bu çok sinir bozucu bir şey. Ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 428920

Kutudan çıkan VGA kablosunda da aynı, yeni aldığım DVI kablosunda da aynı görüntüyü veriyor. Ekran kartı sürücüsünü DDU programı ile kaldırıp güncel versiyonunu kurdum. Çoğu konuyu, makaleleri gezdim, çoğu yöntemi denedim; değişen bir şey olmadı. Şimdiden yardım eden, etmeye çalışan herkese teşekkürler.

Eki Görüntüle 428920

sorunu nasıl halletiniz acaba
aynı sorunu yaşıyorumda
Aynı sorun bende de var ne yapmalıyım?
sorunun problemını bulabildinzimi

Yeni konular

Geri
Yukarı