1080p oyun için RX6700 XT değer mi?

Bütçe
16000

dracones

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar taksitsiz fiyatıyla 16.000 TL'ye kadar hazır sistem almayı planlıyorum. Yalnız biraz araştırdıktan sonra acaba daha az bütçeye istediğimi alabilir miyim diye arada kaldım.

Bilgisayarda genellikle CS:GO, Valorant, FIFA 23 tarzı Online ve rekabetçi oyunlar oynayacağım. Yine de arada oynamak için Cyberpunk, RDR2 tarzı oyunları da belirli seviyede kaldırmasını istiyorum sistemin. Ultra ayarda kaldırmasına gerek yok illa. Bunları yapmak için aradaki 5000 TL'lik farkı ödemeye gerek var mı?

Kullanacağım monitör (elimde var):

Arada kaldığım iki sistem:

i5-12400F + RX6700 XT:

AMD Ryzen 5 5500 + RX6600:

Bir de ilerleyen zamanlarda daha ucuz olan sistemdeki ekran kartını yükseltebilir miyim, bu konuda hiçbir fikrim yok. Her türlü fikre açığım.

Cyber'ı veya bu sistemi alırsanız ileride 1440p çözünürlüğe geçmek isterseniz ekran kartını değiştirmek zorunda kalmazsınız. Ama öyle bir hedefiniz yoksa 11k'lık sistemi alıp geçebilirsiniz. Ben de sizin gibi düşünüyorum, 5000₺ fark ödemeye gerek yok.

Cyber'ı veya bu sistemi alırsanız ileride 1440p çözünürlüğe geçmek isterseniz ekran kartını değiştirmek zorunda kalmazsınız. Ama öyle bir hedefiniz yoksa 11k'lık sistemi alıp geçebilirsiniz. Ben de sizin gibi düşünüyorum, 5000₺ fark ödemeye gerek yok.
Teşekkürler hocam. 1440p gibi bi hedefim şu an yok gibi. O yüzden 11K ile devam edeceğim büyük ihtimalle. Yine başka yorumu olan varsa dinlemek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı