1080P sistemin 1600P açılması

LittleWing

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Ben bundan 2 ay önce toplanmış bir bilgisayarı ikinci el olarak aldım. Aldığım kişi çalıştığına dair fotoğraflar attı fakat ben aldıktan hemen sonra kurmadım. Kuralı iki ya da üç gün oldu fakat şu sorunla karşılaşıyorum. Driver kurana kadar her şey iyi fakat bilgisayar ekran kartını da görmüyor. Yani normal şartlarda 1920x1080 olması gerekirken 1600P açılıyor masaüstü. Monitör zaten 1920x1080. Sorun ekran kartında sanıyorum ki. Peki bu sorun var ama sorun ekran kartının nesinde onu bilmiyorum. Bana yardım edebilecek birileri var mı?

Dosya Ekleri

• 3F9E0DFE-6295-4CED-9576-7F1A758FB078.jpeg
    3F9E0DFE-6295-4CED-9576-7F1A758FB078.jpeg
    214,7 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
1600P?

1600X900 olacak sanırım, neyse masaüstüne erişebiliyorsanız DDU yapın ve en son WHQL sürücüyü kurun.

Ek olarak sisteminiz ve ekran kartınız nedir?

O kadar bilgili değilim Instagram hesabımızı paylaşabiliyor muyuz yazayım bana ulaşın.
Kabloyu kontrol eder misiniz? Benzer bir sorunu yaşadım kabloyu ve girişleri değiştirince çözüldü.

Bilgisayarcıya götürdüm işletim sistemi kaynaklı olabileceğini ya da hard disk kaynaklı olabileceğini düşündük formatladık Windows 10 vardı Windows 7 yükledik ancak sonuç aynı driver kurunca gidiyor ekran kartına işlem yaptırmadım sadece formatlandı bana mesaj atar mısınız.
Ekran kartını ve kurduğunuz driver sürümünü belirtmelisiniz.
GTX 750 Tİ nvidia sitesindeki son sürüm olanı indirdim

Sorununuz bence ekran kartı, görüntü kablosu ve monitörden biriyle alakalı. Dediğimi deneyin arkadaşların da dediklerini deneyin olmazsa donanımsaldır.

Hem ev de hem de dediğim gibi bilgisayarcı da denedim iki farklı monitör ile VGA çıkışında sorun olabilir mi yani HDMI ile televizyona bağlayıp test etmeli miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı