1080P Ultra Ayarlar İçin Ekran Kartı Önerisi

vaermina

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi. 1080P çözünürlükte ultra ayarlar, ultra ayarlar dediğim txaa kenar yumuşatma filan değil. TXAA' da GTX 1080'de bile FPS düşüyor. FXAA yeterli sanırım. Bana bu ayarları kaldırabilecek bir kart lazım. Minimum tüm oyunlarda 40 FPS verirse iyi olur. Aşırı pahalıya da kaçmak istemiyorum. Aklımda RX 570 var. Siz ne önerirsiniz. Bütçe olarak 1000 TL'yi geçmezse iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 480-580 1080p için fazlası ile yeterli kartlar. Hatta bu kartlar 2K ultra da bile 40 FPS nin altına düşmeden rahatlıkla oynatıyor.
RX 570 inde aşağı kalır yanı yok zaten fakat burada dikkat edeceğin husus ultra detaylarda akıcı bir oyun deneyimi elde etmek istiyorsanız kesinlikle 8GB VRAM e sahip modellere yönelmelisin.

Son düzenleme:
Henüz onu besleyecek ne bir işlemciye ne de bilgisayara sahibim. Yazın sistem toplamayı düşünüyorum. İşlemci olarak Ryzen 5 1500x düşünüyorum.

Yazın toplayacağın bilgisayar için yazın konu açmak sizcede daha mantıklı değil mi ?

RX 480-580 1080p için fazlası ile yeterli kartlar. Hatta bu kartlar 2K ultra da bile 40 FPS nin altına düşmeden rahatlıkla oynatıyor.
RX 570 inde aşağı kalır yanı yok zaten fakat burada dikkat edeceğin husus ultra detaylarda akıcı bir oyun deneyimi elde etmek istiyorsanız kesinlikle 8GB VRAM e sahip modellere yönelmelisin.
8 GB VRam şart mı? 4GB da idare etmez mi. Zaten 8 GB'a çıktığın an 1000 TL barajını aşıyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı