1080p ve 2K monitörler birlikte kullanılabilir mi?

Bütçe
5000

semih1497

Kilopat
Daha fazla  
Selam, şu an elimde AOC marka 144 Hz 1 ms ve 1080p bir monitör var. Normalde laptop kullanıyorum o nedenle çift ekran olarak kullanıyorum diyebilirim fakat 4-5 ay önce masaüstü bir bilgisayar toplamıştım fakat pek kullanmadım. Onu kullanmaya başlayacağım gibi duruyor. 1080p monitörün yanına bir monitör daha almak istiyorum ama 2K mı, yoksa 1080p mi alacağıma karar veremedim. Genellikle yazılım işleriyle uğraşıyorum nadiren de olsa oyun oynuyorum (oyun önemli değil). Örneğin web sitesi yaparken ana ekranımdan kodlamayı yapıp diğer ekrandan sayfayı kontrol ediyorum fakat iki ekran arasında çok sık geçiş yapıyorum. 2K aldığım zaman iki ekranın çözünürlüklerinin farklı olması benim için rahatsız edici bir durum ortaya çıkarır mı? Bir de 5000 TL'ye kadar önerilerinizi de alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de 2K ve 1080p monitörü aktif olarak yan yana kullanıyorum. 1080p olanı dikey olarak 2K olanı yatay olarak (ana ekran) kullanıyorum. Çok takıntılı biri değilseniz problem olmuyor. Mesele Technopat'ın sayfasını 2K monitörden 1080p olan monitöre çekince yazıların büyüdüğünü keskinliğin biraz azaldığını görüyorsunuz. Ama dediğim gibi takıntılı değilseniz rahatsız etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı