1080p veya 2K monitör tavsiyesi

Bütçe
2500 ü geçmese tercihim

orhunkutay

Hectopat
Merhaba şu anda ASUS VP-228 kullanıyorum. 21.8 olması lazım ve açıkcası tatmin etmiyor, görüntüler sanki canlı değil gibi ve 27 inçlik bir yeni monitör bakıyorum. Bütçemde aslında bir sınır koymadım ama çok da abartmak istemiyorum. 27 inclerde 1080P'de pikselleşme olduğu söyleniyor, acaba 2K alınır mı sorusu geliyor aklıma ama sistemim kaldırmaz diye düşünüyorum. Genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum, fazla FPS oyunlara düşkünlüğüm yok. O yüzden 144 Hz ya da 165 Hz almam gerektiğinden pek emin değilim. Sistemimi alta ekliyorum, kullandığınız monitörler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ryzen 5 2600.
ASUS RX 580.
MSI B450 Bazooka
Cooler Master 650W 80 Plus bronz
16 GB Corsair DDR4 3000 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p 24" idealdir. 27" ve yukarısı için 2K çözünürlüğü öneririm.

165Hz için bunu düşünebilirsiniz, kendim kullanıyorum ve gayet memnunum.

Merhaba şu anda ASUS VP-228 kullanıyorum. 21.8 olması lazım ve açıkcası tatmin etmiyor, görüntüler sanki canlı değil gibi ve 27 inçlik bir yeni monitör bakıyorum. Bütçemde aslında bir sınır koymadım ama çok da abartmak istemiyorum. 27 inclerde 1080P'de pikselleşme olduğu söyleniyor, acaba 2K alınır mı sorusu geliyor aklıma ama sistemim kaldırmaz diye düşünüyorum. Genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum, fazla FPS oyunlara düşkünlüğüm yok. O yüzden 144 Hz ya da 165 Hz almam gerektiğinden pek emin değilim. Sistemimi alta ekliyorum, kullandığınız monitörler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ryzen 5 2600.
ASUS RX 580.
MSI B450 Bazooka
Cooler Master 650W 80 Plus bronz
16 GB Corsair DDR4 3000 MHz.

Bu sistemle 2 k oyunlar sıkıntı yaşatır bence 1080p ideal o yüzden 24 inç tavsiye ederim.

bunu kullanıyorum ben ışık sızması dışında problemim yok.

Paneller arka aydınlatmalı olduğu için monitörlerin köşelerinde kaçan ışık denebilir. Bu ekranın siyah olmasını engelliyor griye kaçıyor tonu.
Sadece köşe değil.
Samsung T55.
Harika olduğunun kanıtı;

Bu sistem için 24" + 1080p çözünürlükte bir IPS monitör yeterli olur.

Kötü bir monitör 2402 ile hiç bir fark olmadığı için bu referans alınabilir;
Çok fazla black uniformaty var ve düşük kontrast oranına sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı