1080P'de 144Hz için kaliteli HDMI kablo önerisi

Bütçe
100

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, RTX 3060 ekran kartımda ve AOC C24G1 monitörümde kullanacağım 1080P'de 144Hz verebilecek ve en az 1 metre olacak bir HDMI kablosu arıyorum. Bildiğim kadarıyla en az HDMI 1.4 olması gerekiyormuş. Fiyatı bütçeme uygun olursa daha yüksek HDMI versiyonlu modelleri de önerebilirsiniz, ileride işime yarar belki TV'de kullanırken.

Ayrıca 100TL'yi çok geçmezse sevinirim.

Neden DP değil de HDMI istiyorsun diye soracak olursanız: Monitörümün DP slotu bozuk.

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum hatta bende şimdi bu konuda konu açmak üzereydim forumdan. 144 Hz'i tam alabilmek için Display Port kablosuna ihtiyaç duyulmakta diye. HDMI kablolar 120 Hz'e kadar destekliyormuş diyorlar. Konuya yazacak olan arkadaşlar bunada cevap verirse sevinirim.

Selamlar, RTX 3060 ekran kartımda ve AOC C24G1 monitörümde kullanacağım 1080P'de 144Hz verebilecek ve en az 1 metre olacak bir HDMI kablosu arıyorum. Bildiğim kadarıyla en az HDMI 1.4 olması gerekiyormuş. Fiyatı bütçeme uygun olursa daha yüksek HDMI versiyonlu modelleri de önerebilirsiniz, ileride işime yarar belki TV'de kullanırken.

Ayrıca 100TL'yi çok geçmezse sevinirim.

Neden DP değil de HDMI istiyorsun diye soracak olursanız: Monitörümün DP slotu bozuk.

Şöyle bir söylenti var ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum hatta bende şimdi bu konuda konu açmak üzereydim forumdan. 144 Hz'i tam alabilmek için Display Port kablosuna ihtiyaç duyulmakta diye. HDMI kablolar 120 Hz'e kadar destekliyormuş diyorlar. Konuya yazacak olan arkadaşlar bunada cevap verirse sevinirim.
VGA'lı monitörden 144hz monitöre geçtim ekran kartımda vasat olduğu için DP bulunmamakta HDMI ile bağlamak zorunda kaldım ve 144hz alamıyorum dediğiniz gibi maksimum 120hz.

hdmı ile 144 hz alabiliyorum öyle gözüküyor yani.

1620563885295.png

Dostlar bu kabloyu almakta uygun gördüm, hem marka olarak iyi olduğunu biliyorum hem de fiyatı bayağı bir uygun geldi. En iyisi olmadığını biliyorum ancak f/p oranı çok yüksek. Öneriler için çok çok teşekkür ederim.

3060 ile g-sync açmak için dp gerekli
G-SYNC'ye şu anlık gerek yok, ileride monitör değiştirirsem olabilir. Zaten monitör alırsam yüksek ihtimal içinden DP çıkacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı