1080P'de 4 sene götürecek sistem önerisi

Dostum genel bir fikir istedim bariz sistem önerisi istemedim gelsin birisi desin ki işte 2060 alırsan şu kadar sene şu ayarlarda oynayabilirsin yoksa şu kartla şu ayarlarda şu kadar sene oynayabilirsin vesaire bunu bekliyorum yoksa piyasadaki en pahalı en yeni ekran kartını satın almayı bizde biliyoruz.

Bütçe vermezsen öneride bulunamayız.
FHD tam olarak ne oluyor? bir de 3060 ti için ne düşünüyorsunuz?
FHD Full HD 1920x1080P oluyor.

Dostum genel bir fikir istedim bariz sistem önerisi istemedim gelsin birisi desin ki işte 2060 alırsan şu kadar sene şu ayarlarda oynayabilirsin yoksa şu kartla şu ayarlarda şu kadar sene oynayabilirsin vesaire bunu bekliyorum yoksa piyasadaki en pahalı en yeni ekran kartını satın almayı bizde biliyoz.

3060 Ti - 5600X sistem toplanabilir hocam.

Bütçe vermezsen öneride bulunamayız.

FHD 1080p oluyor.

Kriterlerimi sundum bütçeden ziyade beni 1080p de Ultra ayarlarda 3-4 sene yeni çıkan oyunları oynatabilecek bir F/P önerisi istedim yoksa dediğim gibi 3090 önermek o kadar da zor değil.

Göz önüne aldığımız kriterlerde minimum toplanabilecek bu mudur sizce? Yani bu sistem 3-4 sene eskimeden yeni oyunları Ultra'da oynatabilir mi?

Hocam bütçe söylemeden sistem öneremeyiz, dayanma süresine gelirsek o sizin kullanımınız ile alakalı :D.

Average bir kullanım üstünden öneri bekliyorum ekran kartlarının işlemcilerin kaç sene üst seviyelerde kalabileceği öngörülemez bir şey mi sizce?

Sağ olun peki bu sistemi 3600MHz RAM'le B550 anakartla minimun kaça kurarım? Sistem atar mısınız?

Son düzenleme:
Bütçe olarak kısıtlı bir bütçeniz var ise sizi 3-4 1080p çözünürlükte götürebilecek bir sistem nereden baksanız 7-8 bin TL civarında yani RX 5000 ve Ryzen 5 3000 serisi ve en az 16 GB RAM öneririm.
Bu fiyatın altında sizi 3-4 sene idare edecek bir sistem almanız veya toplamanız zor her yıl çıkan oyunlar daha yüksek sistem gereksinimi istiyor yani böyle bir sistem toplasanız bile 2-3 sene sonra bu sistem çoğu oyunda yetersiz kalabilir.

Bütçe olarak kısıtlı bir bütçeniz var ise sizi 3-4 1080p çözünürlükte götürebilecek bir sistem nereden baksanız 7-8 bin TL civarında yani RX 5000 ve Ryzen 5 3000 serisi ve en az 16 GB RAM öneririm.
Bu fiyatın altında sizi 3-4 sene idare edecek bir sistem almanız veya toplamanız zor her yıl çıkan oyunlar daha yüksek sistem gereksinimi istiyor yani böyle bir sistem toplasanız bile 2-3 sene sonra bu sistem çoğu oyunda yetersiz kalabilir.

RTX istiyorum ve AMD'nin 6000 serisi çok fazla pahalı o yüzden NVIDIA'nın 3000 serisinden bir kart almayı düşünüyorum 3060 Ti veya 3060. 3050 Ti için aşırı bir F/P beklentisi içerisindeyim 2070'e denk bir GPU olacağını düşünüyorum onu da alabilirim ama şu anlık 3060 Ti alacağım gibi gözüküyor. Ayırca işlemci tarafında R5 5600X iyi olsa bile i5 10600K ile arasında 500 TL fark var ve performansları birebir aynı o noktada kararsızım bir tek.

Geri
Yukarı