10Mbps Upload ile 720p yayın bile yapılmıyor

KRYGT

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar.

Başlıkta da belirttiğim gibi 10Mbps upload ile 720p bile yayın yapamıyorum. Bitrate ise 3000'de.
200Mbps indirme, 10 Mbps yükleme hızım var. Sağlayıcım Superonline.

Sistemim Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT'li bir sisteme sahibim, SSD'sinden, RAM'ine hepsi özenle toplatıldı. Streamlabs kullanıyorum, ayarlarını internetten topladığım bilgiler doğrultusunda özen ile yaptım, ama nafile.

Tek bir eksiğim var, o da Ethernet kablom yok, Wi-Fi ile bağlanıyorum ama modem çok yakın ve bağlantı stabil gözüküyor. Bu eksiği yakında gidereceğim ama içimdeki his kablo ile bile olmayacak gibi diyor.

Sırf yayın yapabilmek için koltuğundan, sistemine, kamerasına her şeyi topladım, hatta forumda sizlerin yardımıyla birlikte topladık diyebilirim. Streamlabs'e bile Prime üyelik aldım, ama maalesef sonuç alamıyorum.

Ethernet kablosu harici aklıma gelen bir seçenek daha; ekran çözünürlüğüm 2K ve kasmadan gayet rahat oynayabiliyorum tüm oyunları fakat yayına verirken encoder ile 720p çıkış verdiğim için acaba renderlıyor olması mı buna sebep oluyor?

1624476665797.png

1624476683358.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline'ın Yurt dışı çıkışları çöp, sorun bundan kaynaklanıyor. Çoğu zaman Telekom'un bakır alt yapısı Superonline'dan iyi sonuç sunuyor. fast.com üzerinden hız testi sonucunuzu atar mısınız?

Hocam öncelikle paylaştığım linkten programı indirip Avrupa serverlarında test yapar mısınız ? Sorunun internet olduğundan emin olalım.
Ayrıca ben de düzenli yayın açıyorum takıldığınız bir nokta olursa dc den yardımcı olurum.

Streamlabs ayarlarında sıkıntı olabilir herkesin bildiği gibi düzgün ayar bulmak için çok zaman hacanması gereken bir program ne kadar iyi bir sisteminiz ya da ne kadar kötü bir sisteminiz olur ise olsun en ince ayarına kadar yapmak lazım. Enthernet olmaması ayrıca bir eksik, kablo ile daha stabil olur bir kablo ayarlayın onun haricinde normal OBS programı da deniye bilirsiniz ama sadece deneyin eğer ki onda sıkıntı çıkmaz ise streamlabs'te sıkıntı vardır.

Sunucu kaynaklı bir sorun olabilir. Veya güzel bir vpn varsa açıp bakabilir misin ? belki Türkiye çıkışlı diye ekstra bir yavaşlıkta olabilir. Birde bitrate'i de düşürüp deneyebilirsin.

Hocam sunucu kaynaklı olabilir, fakat yine de en kısa sürede kablolu bağlanın, çünkü Wi-Fi dibinizde de olsa anlık dalgalanmalar olabilir, kablo stabildir.

1624477910656.png

Superonline'ın Yurt dışı çıkışları çöp, sorun bundan kaynaklanıyor. Çoğu zaman Telekom'un bakır alt yapısı Superonline'dan iyi sonuç sunuyor. fast.com üzerinden hız testi sonucunuzu atar mısınız?

fast çok dengesiz veriler veriyor, speedtest'de istikrarlı sonuç alırken fast kafasına göre veri gösterip duruyor. ama eklenti olarak ikisini de ekledim.

Cloudflare Warp veya Windscribe VPN'in Türkiye sunucuları ile bağlanıp yayın vermeyi dene bakalım. Sonuç ne olacak? Çoğu zaman daha iyi bir sonuç oluyor.
Sunucu kaynaklı bir sorun olabilir. Veya güzel bir vpn varsa açıp bakabilir misin ? belki Türkiye çıkışlı diye ekstra bir yavaşlıkta olabilir. Birde bitrate'i de düşürüp deneyebilirsin.

Daha önce kullanmamıştım Cloudflare Warp'ı deneyeceğim.

Hocam öncelikle paylaştığım linkten programı indirip Avrupa serverlarında test yapar mısınız ? Sorunun internet olduğundan emin olalım.
Ayrıca ben de düzenli yayın açıyorum takıldığınız bir nokta olursa dc den yardımcı olurum.

Merhaba tekrardan hocam, indirdim ve açtım ama sadece US'te 1 adet sunucu gösteriyor onda da 60 saniyelik test sonucunda kaliteyi 60 veriyor. Ama diğer sunucular gözükmüyor. Tik seçili olsa da olmasa da.
Streamlabs ayarlarında sıkıntı olabilir herkesin bildiği gibi düzgün ayar bulmak için çok zaman hacanması gereken bir program ne kadar iyi bir sisteminiz ya da ne kadar kötü bir sisteminiz olur ise olsun en ince ayarına kadar yapmak lazım. Enthernet olmaması ayrıca bir eksik, kablo ile daha stabil olur bir kablo ayarlayın onun haricinde normal OBS programı da deniye bilirsiniz ama sadece deneyin eğer ki onda sıkıntı çıkmaz ise streamlabs'te sıkıntı vardır.

İyi bir CAT6 kablo kestireceğim yarın veya en geç sonraki gün. Streamlabs'te OBS'ye göre fark var evet ama Streamlabs'te kalmak istiyorum zira hem Prime aldım, hem de eklentileri gayet hoş.

Dosya Ekleri

• 1624477806616.png
    1624477806616.png
    106,6 KB · Görüntüleme: 57

Geri
Yukarı