11.000-12.500 TL laptop önerisi

Blackboewl

Hectopat
Merhaba dostlar iyi forumlar.

Kısa zaman içerisinde alışveriş kredisi veren siteler üzerinden laptop almak istiyorum ve bu konuda tecrübelerinizden yararlanabilmek istiyorum. Aradığım özellikler: RTX 3050 veya RTX 3050 Ti ekran kartı olması, 144Hz veya 120Hz destekli ekranı olması, işlemcisi darboğaz yapmayacak bir işlemcili, malzeme kalitesi orta/iyi düzeyde, kronik problemi olmayan varsa da uzun vadede ciddi sıkıntıya yol açmayacak bir laptop arıyorum. Isınma problemi varsa da çok ciddi seviyelerde olmaması yeterli. Performans odaklı bir bilgisayar arıyorum. Günlük kullanımlar için, okul işlerim için ve oyun oynamak için bir bilgisayar almak istiyorum. Oyun performansının iyi seviyelerde olması benim için önemli. LoL, CS:GO, Valorant gibi oyunlarla Witcher 3, RDR 2, BF5 gibi oyunlar oynayacağım. Yani anlayacağınız hem sistemi zorlayabilecek hem de çok zorlamayacak oyunların alayını oynarım :D.

Aklımda olan laptoplara gelince:

Dell G15 5510.

Bu arkadaşın içindeki RTX 3050 yanlış öğrenmediysem 80 watt gücündeymiş. Aralarında en performanslı ekran kartı bu gibi görünüyor. İçindeki işlemcisi i5 10200H için düşünceleriniz nelerdir performansı düşük mü yoksa iyi mi? Aralarındaki en düşük işlemci de sanıyorum bu. i5 10300H ile i5 10200H arasında devasa bir fark var mıdır?

Acer Nitro AN517-52

RTX 3050 75 watt gücündeymiş öğrendiğim kadarıyla.

ASUS TUF FX506HCB-HN144:

Bu arkadaşın içerisindeki RTX 3050 60 wattmış öğrendiğim kadarıyla. Yani bu ürünlerin içerisindeki watt değeri en düşük olan dolayısıyla performansı en düşük olan RTX 3050 bu. Fakat işlemcisi en güncel olan da bu.

Teknosa da uygun fiyatıyla HP 15-EC2030NT'yi gördüm. Kağıt üzerinde işlemcisi ve ekran kartı fiyatına göre çok iyi görünüyor ama sanırım ekranı 60Hz. Eğer yanlış öğrendiysem ekranı 144Hz ise bana söyler misiniz diye de bunu buraya atıyorum :D. Ekranı 120 veya 144 Hz değil ise de almayı düşünmüyorum.

Bu ürünler arasından bana hangisini önerirsiniz? Maksimum bütçem 13.500 TL. Daha da üstüne pek fazla çıkamam yeterince zorluyorum şu an bütçemi. 11.000-12.500 TL arası şu anda ideal seviyem.

Son olarak Monster Abra A5 bilgisayarlar da aklımda ama forumda V18 serisi haricinde pek iyi bir yorum okumadım. V17'leri de mi tavsiye etmezsiniz?

Sana önerim bu bilgisayar olur çünkü kendimde bunu kullanıyorum şu ana kadar bir oyun oynadım o da CS:GO en yüksek ayarlarda ortalama 320 FPS almıştım.

Attığın ASUS 75W ve bu bütçede en iyi şu an.
Hocam sanırım 60+15 watt Dynamic Boost 2.0 olmadanki hali 75 watt değil. Bu da diğer ilk iki laptopa göre daha düşük performans demek değil mi? Sonuçta db teknolojisi ekran kartı lehine her zaman devrede olmuyor uygun koşul gerçekleştiğinde devrede oluyor. Yani sizin için Acer ve Dell'e göre Asus TUF'u daha iyi yapan nedir? Hepsinin artılarını ve eksilerini ortaya koymaya çalışıyorum da. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sana önerim bu bilgisayar olur çünkü kendimde bunu kullanıyorum şu ana kadar bir oyun oynadım o da CS:GO en yüksek ayarlarda ortalama 320 FPS almıştım.
Maalesef hocam yanılmıyorsam HP Victus bu serisinde MAX-P değil MAX-Q kullanıyor. Performansı kısılan bir GPU düşünmüyorum.

Hocam benim de gönlümden şu an fiyat sebebiyle Dell geçiyor, bunu tavsiye etmenizin özel bir sebebi var mıdır acaba?
Attığın ASUS 75W ve bu bütçede en iyi şu an.
Hocam Asus'un bu modelinde MUX mevcut mu? Bulamadım bir yerde bilginiz var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı