11.000 TL Civarı Bilgisayar Toplama

aReXeR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle bu tutarın içinde monitör de olacak. Bir yakınımın oğluna oyun bilgisayarı toplayacağız, iş başa düştü. Kasası gösterişli, artık nasıl gösterişli oluyorsa, olacakmış. Bugün, yarın sipariş geçeceğim. Tek bir site üzerinden alışverişi tamamlamak istiyorum. Zaman kısıtlı biraz, bu yüzden tek siteden halledeyim istiyorum. Yüzümüzü kara çıkarmayacak bir sistem için yardımlarınızı talep etmekteyim.

A122q.jpg

Buyrun. Monitörü gelince test edin, bazı modellerde color banding varmış. Size denk gelirse iade edersiniz.

İlginiz için teşekkürler. Tutarı 12 bin civarına yaklaştırabiliriz. Önerdiğiniz monitörün yerine başka önerebileceğiniz var mı? F/P olarak en iyisi bu diyorsanız, başka markaya bakmayalım. Bir de RAM'leri 3000-3200 mhz olarak değiştirsek oyun performansında artış olur mu?

B360 anakart seçtiğim için 2666MHz maksimum hızı oluyor. 3200 bile alsanız o hızda çalışmayacaktır. Intelde o kadar fark etmiyor RAM frekansı. OC falan yapılacaksa işlemciye, ona göre sistem dizeyim. Arkadaşın oğluna deyince yaşı büyük olarak algılamadım.

OC yapacağını sanmıyorum. Bilgisayarın başına oturup, oyununu oynar sadece. Peki önerdiğiniz sisteme oyun için klavye, fare ve kulaklık öneriniz hangileri? Onları da ekleyeyim sepete.

Şimdi ben hiç oyuncu ekipmanı kullanmadığım için pek anlamıyorum onlardan. @Jira size daha iyi yardımcı olacaktır. Tavsiye almadan bence almayın.

Monitör konusuna gelecek olursak, özellik olarak en iyisi diyebilirim. Aynı özellikleri taşıyan monitörler 3000TL civarında. Dediğim gibi gelince takın test edin %1 ihtimal işte. 14 gün içerisinde geri gönderme hakkınız var. Bence bir sorun çıkmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı