11 000TL-12 000TL laptop önerisi

Shafuq

Decapat
Merhabalar.
Günlerdir İnternet'te vericeğim paranın karşılığını tamamıyla alacağım dizüstü bilgisayar arıyorum ki bir şeyler buldum ama yine de bir foruma danışmak istedim.
Fiyat 11000-12000 TL arası dedim ama çok aşmayacak şekilde arttırabilirisiniz (Max 12.500)
Allah aşkına laptop alacağına masaüstü al geyiğini yapmayın.
Şu an ilgimi çeken laptoplar şöyle:
Fiyatı istediğimden biraz yüksek ama en kötü 16 GB RAM'lı alırım hallederim.
----
8 GB RAM ve 1TB HDD takviyesi yapabilirsem.
Şimdide bir şey sormak istiyorum bu ASUS laptop 8 GB RAM'li geliyor ben buna 8 GB RAM 1 TB HDD alsam takabilir miyim garatiyi vs bozmadan?
Tek kanal çift kanal meselesi varmış sanırım RAM'de ve RAM 8 4+4 değil ondan ötürü belki RAM takviyesi olur dedim.

---

MSI tarafına gelirsek gönül istiyor MSI almak ama fiyat performans olduğunu düşünmüyorum yine de ilgimi çeken şöyle bir modeli var:
Buna da 1TB HDD veya yüksek bir SSD takviyesi yapabilir miyim?

---
Benim tutulduğum dizüstü bilgisayara gelirsek:
Tam aradığım bilgeseyar aslında bu gerek tasarıma gerek donanımı olsun müthiş ama fiyatı da bir hayli yüksek şöyle bir %10 indirime girse anında kaparım.
Ben Lenovo Legion Y740 modelini sadece MediaMarkt'da buldum eğer daha uyguna bulabilirsek çok sevinirim.

---

Aslında inanılmaz sabırsız biri değilim 144 gün sonra Black Friday, fakat o zamana kadar doların artmayacağı veya yine bilgisayara zam gelmeyeceği ne malum ondan ötürü hemen halletme peşindeyim ama yakında çıkacak iyi bir model varsa veya yaklaşan indirim varsa söylerseniz sevinirim.

(Şu an 2013 model bir MacBook Pro kullanıyorum ekranı müthiş fakat oyunlarda vs normal olarak berbat elimde bol bol Windows Key var FreeDOS önerirseniz daha güzel olur)

Dipnot: Alacağım laptop ASUS, Lenovo, Dell veya MSI olacak HP Casper Monster, Acer hayatta almam.

(Aklında masaüstü al geyiği hala geçiyorsa geçmesin :))
beni dinlediğiniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum, saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster daha uygun fiyatlı ve kaliteli diyebilirim ben yine de bırakayım. 2070 güzel bir avantaj çünkü;
.

Gayet güzel belirtmiştim aslında Monster alamayı düşünmüyorum, her şeye rağmen araştırdım bu modelede baktım fakat Monster'in kaliteli olduğuna inanmıyorum. Toplama kasa olur toplama lattop olmaz.
Lenovo Legion Y540 Dizüstü Bilgisayar, 15.6 inç FHD, Intel Core i7, 2 TB HDD, 512 GB SSD, 16GB RAM, NVIDIA RTX2060 6GB, 81SX0030TX, Windows 10 Home: Amazon.com.tr bu modeli düşünüyorum
Eğer Euro Truck Simulator 2 gibi oyunlar oynayacaksan 8.000 TL'ye Monster 3.000-4.000 arasıda direksiyon seti alabilirsin.
Bir ara ilgimi çekti oynadım fakat ben daha çok strateji kısman fps ve moba seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı