11.000TL Bütçe ile Sistem Toplama

tentago

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
11.000TL ile yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. Elimde monitör, klavye, fare gibi aksesuarlar mevcut. Genellikle oyun oynama, oyun geliştirme ve Blender ile "render" almakta kullanılacak.

- Tercihen -
İşlemci
: 9. nesil Intel veya Ryzen 3000 Serisi
Ekran Kartı: RTX 2070
Depolama: M2 SSD ve yanında 1TB HDD
Diğer: Kasanın görüntüsü büyük bir artı.

Herhangi bir alışveriş sitesi uygundur. İtopya ve Hepsiburada tercihimdir.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

10800tl.png

Bence çok güzel oldu fakat ; bu gördüğün RX57000XT nin gücü 2080 e yakın performansı var.Ancak daha özel soğutmalı modeller çıkmadı onların çıkmasını kesinlikle beklemelisin.Beklemeyeceksen RAM i 16 ya da 24GB yap daha sonra 5700 le de RTX2060S yi değiştir öyle al.

Eki Görüntüle 422868
Bence çok güzel oldu fakat ; bu gördüğün RX57000XT nin gücü 2080 e yakın performansı var.Ancak daha özel soğutmalı modeller çıkmadı onların çıkmasını kesinlikle beklemelisin.Beklemeyeceksen RAM i 16 ya da 24GB yap daha sonra 5700 le de RTX2060S yi değiştir öyle al.

Ellerinize sağlık sistem için, ancak ekran kartımda Ray Tracing desteği olmasını tercih ediyorum. Ayrıca aklımda bir soru var, bu bütçe ile güç kaynağını altın sertifika almalı mıyım?

Konuya yazmamışım ama bütçe üzerine çıkmanızda sorun yok arkadaşlar, esneme payı mevcut.

Son düzenleme:
Ben uğraşırım, güvenirim -ki güvenilir (Örnek: Newegg)- der yurdışından getirirsen vs. 11,000 TL'ye RTX 2080 Super ile bir sistem dahi toplayabilirsin.

Daha önce hiç yurt dışından bilgisayar parçası almadım. Nasıl gelir ne olur konu hakkında bir bilgim yok açıkçası. Eğer fazla problem yaratmayacak bir işlem ise neden olmasın? Sistem için acelem yok sonuçta. Parçalar geldiğinde kendim de toplayabilirim.

Daha önce hiç yurt dışından bilgisayar parçası almadım. Nasıl gelir ne olur konu hakkında bir bilgim yok açıkçası. Eğer fazla problem yaratmayacak bir işlem ise neden olmasın? Sistem için acelem yok sonuçta. Parçalar geldiğinde kendim de toplayabilirim.
Güvenilirlik konusunda Newegg'de hiçbir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Eskiden gelen ürünler tüm yolu katettikten sonra Türkiye'de gümrüğe takılıyor ve para ödeyerek alıyorsun vs. deniyor fakat bunu hallettiklerine inanıyorum çünkü 2018'den sonra arık bu sorunu yaşayan kalmadı. Biraz araştırısan herkesin sağ salim ürünleri alabildiğini görürsün. Ki aşağıya bırakacağım örnek ürünlere bakarsan gümrüğe ödediğin paraya bile değeceğini anlarsın.

Max 3 günde gelecek metodu seçerek totalde 5,212 TL ödeyerek (KDV dahil) alabileceğin GPU: RTX 2080 Super OC EVO

Güvenilir, ucuz ve bu kartı satan son Türk firmalarından olan İtopya'daki GPU: RTX 2080 Super OC EVO

Güvenilirlik konusunda Newegg'de hiçbir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Eskiden gelen ürünler tüm yolu katettikten sonra Türkiye'de gümrüğe takılıyor ve para ödeyerek alıyorsun vs. deniyor fakat bunu hallettiklerine inanıyorum çünkü 2018'den sonra arık bu sorunu yaşayan kalmadı. Biraz araştırısan herkesin sağ salim ürünleri alabildiğini görürsün. Ki aşağıya bırakacağım örnek ürünlere bakarsan gümrüğe ödediğin paraya bile değeceğini anlarsın.

Max 3 günde gelecek metodu seçerek totalde 5,212 TL ödeyerek (KDV dahil) alabileceğin GPU: RTX 2080 Super OC EVO

Güvenilir, ucuz ve bu kartı satan son Türk firmalarından olan İtopya'daki GPU: RTX 2080 Super OC EVO

Teşekkür ederim, bunu değerlendireceğim. Bu esnada kendime şöyle bir sistem yaptım. İşlemci soğutucusu eksik sadece. Ne dersiniz, nasıl değerlendirirsiniz?

İşlemci: Intel i7 9700K
Anakart: MSI MPG Z390 Gaming Plus
Ram: Corsair Vengeance 16GB (2x8GB)
HDD: Seagate Barracuda 1TB
SSD: Corsair 480GB NVMe M.2
Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GeForce RTX 2070 Super 8GB
Kasa: NZXT H500i
Güç Kaynağı: Sharkoon SilentStorm 650W 80+ Gold Tam Modüler

Toplam Fiyat: 11.938TL

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 47
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı