11 Ekim'de okul kapatılabilir mi?

Bu virusun bence 2-3 senesi daha var aşıyla falan azalmaz mutasyona ugrayıp tekrar yayılıyor. Hadi diyelim bu senede kapandı seneye ne olacak virüs geçmeyince diyeceksiniz yine kapansın tamam herkesin saglıgı önemli ama okul kapanmayla olmaz bu işler.

Hiç sanmıyorum, bakanlar sürekli kapatmayacaklarını açıkladırlar. Bu gibi bir durumda yanlış yapmazlar, ayrıca 11 Ekim'e kadar birçok üniversite açılacak ve onları kapatmaları imkansız.

Hocam her gün okullar karantinaya alınıyor. Şu an bir sürü öğrenci adil şartlarda eğitim alamıyor. Daha ne kadar sürebilir yüz yüze eğitim?

Hocam her gün okullar karantinaya alınıyor. Şu an bir sürü öğrenci adil şartlarda eğitim alamıyor. Daha ne kadar sürebilir yüz yüze eğitim?
Gidebildiği kadar gidecek, bir sınıf kapanır 14 gün sonra geri açılır. Risk olabilir ama bu yıl da giderse üniversite sınavının bir anlamı kalmayacak. Üniversite de olanların da okumasının bir anlamı kalmayacak, sen 3 yılı uzaktan alan bir doktora gitmek ister misin?

Kapatılmaması hepimiz için iyi olur ama sağlık gitti mi bir daha gelmez. Eğitim sonradan da öğrenilir. Ayrıca hepimizin evinde yaşlı insanlar var. Onlara bir şey olursa korkusuyla okula gitmekte saçma geliyor. 2. doz biontech aşılı olmama rağmen gitmeye çekiniyorum açıkcası. Geçen hafta sınıfımızda 1 kişi COVID-19 çıktı.
Bizim okulda yaklaşık 30 kişi falan korona oldu ve halen okul kapatmadilar.

Gidebildiği kadar gidecek, bir sınıf kapanır 14 gün sonra geri açılır. Risk olabilir ama bu yıl da giderse üniversite sınavının bir anlamı kalmayacak. Üniversite de olanların da okumasının bir anlamı kalmayacak, sen 3 yılı uzaktan alan bir doktora gitmek ister misin?

Ben yüz yüze eğitim olmasını istiyorum ama 40 dakika ders ve üstelik 8 saat dersi uygun bulmuyorum. Ayrıca her sınıf 10-20 mevcuda sahip değil. Benim sınıfımda şu an 47 kişi var.

Bence kapatılsın, yoksa daha kötü olur durum 😔. Keşke zorunlu olmasa.
Birde okula adapte olamıyorum.
Ben yüz yüze eğitim olmasını istiyorum ama 40 dakika ders ve üstelik 8 saat dersi uygun bulmuyorum. Ayrıca her sınıf 10-20 mevcuda sahip değil. Benim sınıfımda şu an 47 kişi var.
Evet bizim sınıfta 30 kişi falan.

O konuda haklısınız. Sınıfların en fazla 20 kişi olması lazım, derslerin de 30 dakika olması ve önemli derslerin verilmesi gerekli. Üniversite sınavında çıkmayacak derslerin uzaktan eğitimle verilmesi iyi olabilir.

Merhabalar arkadaşlar, Twitter'da taglar falan var ve günde 250 kişiye yakın vefat oluyor. 11 Ekim'de kabine toplantısında Online eğitim çıkar mı?

Twitter canımı sıkmaya başladı.

Geri
Yukarı