11 Nisan 2021 vakaları açıklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha bir de okullar açık tutuluyor. Ya bu veriler yalandır. Daha çok yakalanan vardır ama ilk başta yaptıkları gibi vakaları saklıyorlar.

Ziya Selçuk: Format Şart!

Ramazanda düşer inşallah.
Her ne kadar camilerde teravih namazı kılınması yasaklanmış olsa da küçük kentlerde ve köylerde pek uyulacağını sanmıyorum. Bunun yanında iftar sofralarında akraba/komşu ağırlama mutlaka olacaktır. Belki artış bile olabilir. Ramazan içerisinde olmasa bile bayramında mutlaka artış olur.

Türkiye'de son 24 saatte 294 bin 274 KOVID-19 testi yapıldı, 50 bin 678 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 2 bin 824 oldu, 30 bin 194 kişinin KOVID-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 331 bin 411'e yükseldi.

Eki Görüntüle 969494

Kaynak: Covid19.

Bak şimdi taktiği anladım. Vallahi çözdüm. Yasak getiriyorlar ya. Mesela bu Cumartesi sokağa çıkma yasağı olsun. Akşamına vaka sayısı 2-3 bin azalıyor. Dikkatli incelerseniz vallahi azalıyor. Geliştirmiş oldukları taktik bu. Yasaklar işe yarıyor demek için yaptıkları hamle bu. 55 bin vakadan bir anda 52 bine oradan da 50 Bin'e düştü vaka sayısı. Ama karantina süresi 10 gün. Tablo bence yalan. Siz ne düşünürsünüz bilemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı