11. sınıf 2. dönemde açık öğretime geçilir mi?

Serhanks

Hectopat
Merhabalar, 11. sınıfa gidiyorum ve bazı hastalık nedenlerinden 2. dönemde açık liseye geçmeyi planlıyorum ancak bunu nasıl yapabilirim, tarihleri ne zaman bir fikrim yok. Söylerseniz sevinirim (meslek lisesinde okuyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
@Serhanks, git sınavlarına gir. Öyle bir şey yapma, mesleki açık liseye geçersen 12. sınıfta staj olayı olur. Onunla uğraşma diye düz açık liseye geç dedim.

Sınavlara girmek kolay da hastalığım yüzünden çalışamadım. Kesin çoğundan kalacağım ayrıca okula gidemiyorum. Başım dönüyor ağrılarım zaten fazla. 8 saat okulda kalabilmem imkansız gibi bir şey. Ne yapacağımı şaşırdım.

@Serhanks, hangi zorunlu ders oluğu değişir. Örneğin,
  • Meslek lisesi ya da imam hatip lisesindeki dersse düz açık liseye geçince onlar düşer. Onlardan sorumlu olmazsın.
Ancak:
  • Edebiyat'tan kalırsan ne yazık ki dersi alttan alıyorsun gibi bir şey oluyor. Açık lisede ders olarak alırsın.

@Serhanks, hangi zorunlu ders oluğu değişir. Örneğin,
  • Meslek lisesi ya da imam hatip lisesindeki dersse düz açık liseye geçince onlar düşer. Onlardan sorumlu olmazsın.
Ancak:
  • Edebiyat'tan kalırsan ne yazık ki dersi alttan alıyorsun gibi bir şey oluyor. Açık lisede ders olarak alırsın.

Şu anki zorunlu dersler bilgisayarlı muhasebe, genel muhasebe, edebiyat.

Geri
Yukarı