11.sınıf 2.dönem açık liseye geçilir mi?

KeReM BeY

Hectopat
Yer
KKTC
Arkadaşlar orta okulada başarlı olan bir öğrenci sayılırdım LGS'den 421 puan 8.76 yüzdelik dilim yaptım ve Anadolu lisesini kazandım.
Açık liseye geçmek istememdeki ilk sebep orta okul başarı puanı yani OBP.
9.sınıfta 75.
10.sınıfta 83'di.
11.sınıf 1.dönem de 70-72 olur sizce 11.sınıf 2.dönemde açığa geçmek mantıklı mı?
12.sınıfta kendi okuluma dönerim.
Ya da 2.dönem özele gitmek nasıl olur orada da notları şişiriyorlar.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz bilgilisiniz yarımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar orta okulada başarlı olan bir öğrenci sayılırdım LGS'den 421 puan 8.76 yüzdelik dilim yaptım ve Anadolu lisesini kazandım.
9.sınıfta 75.
10.sınıfta 83'di.
11.sınıf 1.dönem de 70-72 olur sizce 11.sınıf 2.dönemde açığa geçmek mantıklı mı?
Sayısalsan açığa geçmeni önermem. Not şişirme olayı var sınav odaklı olacaksanız geçmenizi öneririm. Ben 11 sayısalım edebiyat, coğrafya, tarih, müzik gibi boş derslerim yok tüm derslerim sayısal dersler. Yazılı konusuna değinmiyorum bile zaten belli.

Geçilir. Ben geçiyorum, dönemin bitmesini bekliyorum. Ancak sadece not şişirme ve OBP konusu yüzünden geçilmemeli. Planınızı, programınızı oturtup disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekiyor eğer YKS'de güzel bir puan almak istiyorsanız. Ancak kendi disiplininizi sağlayamaz, sosyal medyada, internette, oyunlarda kaybolursanız kendinize büyük zarar vermiş olursunuz.

Sınav notları odak noktanız olmasın. Konuları kavramak, yorumlayabilmek ve YKS'ye çalışmak odağınız olsun.

Sayısalsan açığa geçmeni önermem. Not şişirme olayı var sınav odaklı olacaksanız geçmenizi öneririm. Ben 11 sayısalım edebiyat, coğrafya, tarih, müzik gibi boş derslerim yok tüm derslerim sayısal dersler. Yazılı konusuna değinmiyorum bile zaten belli.

Sayısalım ama okulmuz iyi olmasına rağmen eğitiminden memnun değilim fen dersine ait hocalarımız çok iyi hocalar şehrin en iyi dershanesinde çalışıyorlar ama gine onlardan da ortlama yüksek değil ve 2 din-2 beden-2müzik-4 İngilizce-2 felsefe -1rehberlik-5 edebiyat (edb hocamız anlayışlı genelde TYT işliyor ama sınav gine edebiat)-2Almanca genel olarak bir sayısalcıya yaramıyan derslerimiz çok.
Geçilir. Ben geçiyorum, dönemin bitmesini bekliyorum. Ancak sadece not şişirme ve OBP konusu yüzünden geçilmemeli. Planınızı, programınızı oturtup disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekiyor eğer YKS'de güzel bir puan almak istiyorsanız. Ancak kendi disiplininizi sağlayamaz, sosyal medyada, internette, oyunlarda kaybolursanız kendinize büyük zarar vermiş olursunuz.

Sınav notları odak noktanız olmasın. Konuları kavramak, yorumlayabilmek ve YKS'ye çalışmak odağınız olsun.
haklısınız ama obpnin de yks ye etkisi göz önünde tutulmalı

haklısınız ama obpnin de yks ye etkisi göz önünde tutulmalı
Gönderdiğim ekran görüntülerinde göreceğiniz gibi, aynı netleri yapan ancak OBP'si arasında 10 puan fark olan birisi arasında 6 puanlık bir fark oluşuyor. Ki bu kolaylıkla kapatılabilecek bir fark. Ancak konular bilinmedikçe, düzgün çalışılmadıkça OBP istediği kadar yüksek olsun, fark etmiyor. Neti yüksek olan geçiyor. Sadece OBP yüzünden karar vermeyin dememin sebebi bu.
obp1.jpg
obp2.jpg
obp3.jpg

Gönderdiğim ekran görüntülerinde göreceğiniz gibi, aynı netleri yapan ancak OBP'si arasında 10 puan fark olan birisi arasında 6 puanlık bir fark oluşuyor. Ki bu kolaylıkla kapatılabilecek bir fark. Ancak konular bilinmedikçe, düzgün çalışılmadıkça OBP istediği kadar yüksek olsun, fark etmiyor. Neti yüksek olan geçiyor. Sadece OBP yüzünden karar vermeyin dememin sebebi bu.

Hayır hocam tek amacım OBP değil TYT bile bitirim yani açığa geçip PC PS4 oynayacaklardan değilim bir kullanıcının yorumunda görmüştüm 8 saat kişisel vakit 8 saat uyku 8 saat ders var kafamda.

9.sınıfta 75.
10.sınıfta 83'di.
Şehrinizdeki en iyi dershaneye yazılıp açık liseye geçin.
Çok iyi dershanelerin fiyatı 50 Bin TL ' ye varabiliyor ancak etütte sınıfın 5-6 kişilik olur ve bu da senin için bir avantaj. Bir de açık liseye sadece OBP için geçilmez çünkü not ortalaması 90 olan bir kişi ile 70 olan bir kişinin YKS de aldığı puan farkı hemen hemen aynıdır. Bir de eğer ki etüte gitmeden açığa geçerseniz kendinize sosyal bir ortam bulun.

Geri
Yukarı