11. Sınıf 2. dönemde açığa geçmek mantıklı mı?

Eğer öz disiplinini sağlayabilen birisi iseniz mantıklı. 11.sınıf 2.döneminden itibaren evde olarak kazandığı saatleri verimli değerlendiren birisi, 12.sınıfın sonuna kadar milyonlarca rakibinin kat kat önüne geçmiş olacaktır. Çünkü bütün zaman sizin olacak. Rakipleriniz okuldan eve gelince 4-5 saat çalışmak için taklalar atarken, siz okula gitmeyerek kazandığınız 8 saatin sadece yarısını bile harcasanız ki bu eğlenceye büyük bir zaman ayırmak demektir, hiç tavsiye etmem onların erişmek için zorlandığı saate rahatlıkla erişeceksiniz. 8 saat uyku, 8 saat çalışma, 8 saat de kişisel zaman ayırma olarak kabaca bir hesap yaparsak, 1.5 yıl boyunca 8 saat çalışan birisinin hedefine ulaşamaması için bir engel göremiyorum. Ben de 2.dönem açığa geçeceğim, kişisel yorumum verimli olacağı yönünde. Dershane tamamen kişisel ve maddi bir konu, ben şimdilik gitmeyi düşünmüyorum ancak ihtiyacınız varsa gidebilirsiniz.

Merhaba, başarılı bir öğrenciyim. Size dürüst olacağım; girilmesi zor ve puanı yüksek bir lisede okuyorum ancak benim yapım gereği asla ve asla sabah kalkıp gidip o stresi çekecek biri değilim. Okuldan çok sıkıldım ve bunaldım. Hiç ders çalışasım gelmiyor. Notlarım vs. bir hayli düştü. Ben sabah okulda paso uyuyorum. Kısacası örgün eğitim hiç bana göre değil ancak başarılı olma potansiyelim de var. Sizce açığa geçip, konular için akşam saatlerinde gitmek üzere bir dershaneye kaydolmak mantıklı mı? Kalan zamanda da part time bir işe girmek ve sınava yönelik çalışmayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. Gerçekten bunaldım örgün eğitimden, günde 8 saat aşırı fazla geliyor artık.
Not: Şu an 11. sınıfım.
Şuan açığa geçtin mi ?
Ben de 11. sınıf öğrencisiyim. Beni bunaltıyor okul. Ders çalışacak vaktim falan da kalmıyor. Ben de 12. sınıfı açıkta okuyarak dershaneye gitmek istiyorum. Böylece üniversite sınavına odaklanmak istiyorum. Bu konu hakkında daha fazla araştırma yapıp önemli şeyler öğrendiysen eğer, benimle paylaşırsan sevinirim.

Şuan açığa geçtin mi ?
Ben de 11. sınıf öğrencisiyim. Beni bunaltıyor okul. Ders çalışacak vaktim falan da kalmıyor. Ben de 12. sınıfı açıkta okuyarak dershaneye gitmek istiyorum. Böylece üniversite sınavına odaklanmak istiyorum. Bu konu hakkında daha fazla araştırma yapıp önemli şeyler öğrendiysen eğer, benimle paylaşırsan sevinirim.
11. sınıftaysan hiç düşünme açığa 11. sınıftan geç, istersen 12. sınıfta da geçebilirsin ama 12. sınıfın ilk döneminde kayıtlar başladığı an geç. Ben de geçmeyi düşünüyordum fakat 12. sınıfın 2. dönemine gireceğiz sonuçta az kalmış geçmem bir şey değiştirmez. Aynı şekilde soruların olursa beni de etiketleyebilirsin, araştırma yapmıştım yeteri kadar.

Şu an geçer miyim bilmiyorum, dönemi tamamlamak istiyorum en azından. Ama dediğin gibi kayıtlar başladığı zaman direkt olarak geçerim. Sorularım olursa da seni etiketleyeceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı