11. sınıf edebiyat sınavında ne tarz sorular soruldu?

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, yarın edebiyat sınavım var. Aranızda 11. sınıf olup edebiyat sınavını olanlar varsa hocalarınız ne tarz sorular sormuştu? Hatırlıyorsanız bana söylerseniz çok makbule geçer çünlü sayısal okuyorum. Bir de edebiyat sorumluluğuyla uğraşmak istemiyorum. (konulara zaten çalıştım, sınav soruları nasıl olur bilmediğim için soruyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan okula değişiklik gösterebilir. Ama bildiğim kadarıyla 11. sınıfta dönemler bayağı baskın. Dönemler ile ilgili soru sorulabilir, benim tahminime göre birkaç madde özellik sıralanıp hangi dönem olduğu sorulabilir.

Arkadaşlar edebiyat sınavımı oldum. Eğer daha olmayanlar ve olacaklar varsa onlara bizim okuldaki sınavın neleri içerdiğini anlatayım. Öncelikle bir adet edebi akım vererek onun özelliklerini yazmamız istendi. Diğer soruda Toplum-Gerçekçi eserlerin özellikleri soruldu. Diğer soruda birkaç adet kitap ismi verilmiş ve bizden yazarını yazmamız istendi. Kalan kısımda cümlenin ögeleri, yazım kuralları, noktalama işaretleri gibi sorular bulunuyordu. Umarım aranızdan birinin ihtiyacına yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı