11. Sınıf Eşit Ağırlık Öğrencisine Tavsiyeler

Hocam TYT ve AYT de hatırladığınız kadarı ile ders ders ne kadar net yaptınız acaba? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
TYT netlerimi sıralamak gerekirse: Türkçe 31.25, Matematik 14.75, Sosyal 17.5, Fen 4.5 idi.
AYT netlerim ise: Edebiyat-Sosyal 1 kısmı 35, Matematik 28 idi.

@78501 Merhaba,hukuk zor mu gercekten?benim matematiğim gerçekten çok kötü çarpma tablosunu bile ezbere bilmiyorum o derece geliştirmek için ne yapabilirim ? Ve eşit ağırlık seçtim.
Merhaba. Bence hukuk eskisi gibi zor değil. Birkaç üniversite dışında zorlayan kalmadı, online eğitimin de bunda etkisi çok fazla.
Adım adım ilerleten matematik kitaplar alabilirsin ancak iyi araştırman gerekiyor çünkü bazıları para tuzağı. Çeşitli YouTube kanalları ile de kendinizi geliştirebilirsiniz. Önerebileceğim tek şey, bir yandan başlayın zira zaman çok kıymetli ve çabuk geçiyor.

2 sene önce "lise için tavsiyeler" başlığını açmıştım, zaman ne kadar çabuk geçmiş. Bu sene 11.sınıfa geçtim ve eşit ağırlık bölümünü tercih ettim. Sınavın ne kadar ciddi bir sürat ile geldiğini anlayınca kendime çekidüzen vermeye karar verdim. Okul zamanı bilgisayar, telefon, internet gibi şeyleri kısıtladım. O konuda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Fakat 9. sınıf ve 10. sınıf konuları hakkında endişelerim var. 9.sınıf edebiyat, 9 ve 10. sınıf fen dersleri, 9. sınıf coğrafya, 9. sınıf matematik benim için aşırı sıkıntılı geçti. Bu eksikleri nasıl giderebilirim? Ek olarak taktik önerilerinizi, kaynak kitap önerilerinizi beklemekteyim.

Bu senenin derslerini iyi anlamaya çalış(özellikle matematik) ve yazın rehber matematik vb. YouTube kanallarından faydalanarak TYT'nin halledebildigin kadar bölümünü halletmeye çalış.
Kaynak için: Matematikte 345 yayınları ya da metin yayınları (bunlar soru bankası TYT ve AYT), Türkçede çap yayınları 2. kitap dil bilgisi(konu anlatımı),palme ve limit yayınları Türkçe soru bankası.
Bence bunlar verim alabileceğin güzel kaynaklar.

Bu senenin derslerini iyi anlamaya çalış(özellikle matematik) ve yazın rehber matematik vb. YouTube kanallarından faydalanarak TYT'nin halledebildigin kadar bölümünü halletmeye çalış.
Kaynak için: Matematikte 345 yayınları ya da metin yayınları (bunlar soru bankası TYT ve AYT), Türkçede çap yayınları 2. kitap dil bilgisi(konu anlatımı),palme ve limit yayınları Türkçe soru bankası.
Bence bunlar verim alabileceğin güzel kaynaklar.
Üniversitedeki 3.seneme başlayacağım.

Geri
Yukarı