11. Sınıf için tavsiyeler

TYT Matematik ve Paragraf soru bankası alıp çözmeye başlamanı öneririm. Aynı zamanda problemlere de giriş yap.

Ben 11. Sınıfta Okyanus 40 Seans çözmüştüm. Başlangıç için oldukça uygundur. Paragraf için Arı Yayınları'nın Paragrafın Ritmi kitabını öneririm. Ben Karekök çözmüştüm. O biraz zorlamıştı beni. Problem içinse Antrenman Hiç Problem değil kitabını alı çözebilirsin.

11. Sınıf konularını da aksatmadan bitir. Matematik için fasikül, FKB için soru bankası almanı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka bir yana, derslerini her hafta sonları tekrar edersen ve doğru kaynaklardan soru çözersen çok daha iyi puanlar alırsın.

Hedefin belki değişebilir fakat 11.sınıfın en önemli tarafı sayısal mısın eşit ağırlık mı bilmesem dahi alan derslerini halletmektir. 11.sınıfı boş geçen bir eşit ağırlık öğrencisi belki 12'de toparlar fakat sayısal isen gerçekten zorlanırsın.
Boş zamanlarında paragraf çözebilirsin aynı şekilde kitap da okuyabilirsin. 12'de bol bol çözeceksin zaten paragraf. Hangi alansan alan derslerine odaklaman bu sene için fazlasıyla faydalı olur diye düşünüyorum.

11. sınıf derslerini aksatmadan TYT için çalışmalısın. TYT ile işin ne kadar çabuk bitirse o kadar rahat edersin. Özellikle seneye bu dediğimi daha iyi anlayacaksın.

Alanını yazmamışsın. Düzenli yapman gereken şeyler var bunlardan birincisi paragraf çözmek ikincisiyse problem çözmek. Her gün 10 tane de olsa 5 tane de olsa çöz. 2 sene çok uzun bir süre fazla soru çözersen ileride usanırsın. Kitap okuman da önemli. Her kitap olmaz tabii.

Önce TYT Matematik ve Türkçe'yi halletmen gerekiyor.

Eşit ağırlığım.

11. sınıf derslerini aksatmadan TYT için çalışmalısın. TYT ile işin ne kadar çabuk bitirse o kadar rahat edersin. Özellikle seneye bu dediğimi daha iyi anlayacaksın.

Alanını yazmamışsın. Düzenli yapman gereken şeyler var bunlardan birincisi paragraf çözmek ikincisiyse problem çözmek. Her gün 10 tane de olsa 5 tane de olsa çöz. 2 sene çok uzun bir süre fazla soru çözersen ileride usanırsın. Kitap okuman da önemli. Her kitap olmaz tabii.

Önce TYT matematik ve Türkçe'yi halletmen gerekiyor.

Eşit ağırlık.
Teşekkürler cevaplarınız için günü gününe çalışmaya çalışıyorum 11.sınıf konularına ama bazen içimden hiç gelmiyor bırakasım geliyor.

Eşit ağırlığım.

Eşit ağırlık.
Teşekkürler cevaplarınız için günü gününe çalışmaya çalışıyorum 11.sınıf konularına ama bazen içimden hiç gelmiyor bırakasım geliyor.

11.sınıfta sayısaldım 12'de eşit ağırlığa geçtim. Eğer şimdiden düzen oturtursan 12'de rahat edersin fakat hedefim düşük diyerek salarsan hoş olmaz. Sen elinden geleni yap dersleri boşlamamaya çalış. 11.sınıfın telafisi var fakat derslerden kopmanın tek çözümü mezuna kalmak oluyor. Kendimden biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı