11. sınıf matematik ve fizikten hiçbir şey anlamama

KaanKurt

Hectopat
Merhaba, ben okuldaki fizik ve matematik derslerinden zerre bir şey anlamıyorum. Eve gidip çalışmak istediğimde okuldaki yorgunluk çöküyor ve evde de çalışamıyorum. Fakat okulun iyi tarafı bu iki yazılı dışındaki yazılılar kolay ve hepsinden 95-100 aldım. Ancak fizik ve matematiğim malum kötü, o yüzden fizikten 60, matematikten 30 aldım ve bu çok koyuyor çünkü diğer sınıf arkadaşlarım bu derslerden bayağı yüksek not aldı. 11. sınıfım.

11.sınıf matematik ve fizik epey zor. Hele 11.sınıf matematiğin devasa müfredatı olması bunu da zorlaştırıyor. Fizikte ise artık daha sayısal ve daha çok konu formül var. Yani dersler zor. Bence 11.sınıf 4 yıl içindeki en önemli sene 11.sınıfı ne yap et iyi yap.

Basit kitaplarla test çözmeye başla.
Antrenmanlar matematik - karekök falan ardından limit yayınlarını çözerek konuyu pekiştirirsin.

Bilgi sarmalı hangi zorluğa giriyor?
11.sınıf matematik ve fizik epey zor. Hele 11.sınıf matematiğin devasa müfredatı olması bunu da zorlaştırıyor. Fizikte ise artık daha sayısal ve daha çok konu formül var. Yani dersler zor. Bence 11.sınıf 4 yıl içindeki en önemli sene 11.sınıfı ne yap et iyi yap.

Artı şu da var bizim 9 ve 10 karantina ile geçti ve ben derslere zerre girmedim.

Ben sonuç yayınlarının fasikülleri ile 11.sınıf mat çalışmıştım. Kolay-orta bir kaynak. Öğretici olduğunu düşünüyorum. Fizikte ise okyanus 40 seansta öneririm. Bunlar temel için güzel gitaplar.

Geri
Yukarı