11. Sınıf trigonometriye nasıl çalışılır?

Daha fazla  
Beyler 1. dönem sınavlarına giremedim. Canlı derslerde trigonometri konusunu da anlamadım. Sınava az bir zaman kaldı. Teşekkür almak istiyorum. Diğer derslerim iyi. Ne yapmalıyım?

Trigonometride teoriyi iyi kavrayıp pratik yapmak çok önemli. Bu yüzden ilk önce herhangi bir kitaptan -video izlemek zaman kaybı bence- konuyu çalışırsanız iyi olur. Çünkü formüllü kısımlarında çoğu soru direkt formülle çıkıyor. Bu formülleri kısa kısa yazıp duvarınıza, masanıza asabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra da gerçekten çok soru çözmeniz gerekiyor, tam anlamıyla iyi olabilmek için. Ancak zamanım yok diyorsanız YouTube'tan sadece soru çözüm videoları izleyin. Eminim yararı olacaktır.

Beyler 1. dönem sınavlarına giremedim. Canlı derslerde trigonometri konusunu da anlamadım. Sınava az bir zaman kaldı. Teşekkür almak istiyorum. Diğer derslerim iyi. Ne yapmalıyım?
Bence ilk kolay sorulardan başlayın. Temel hareketleri öğrenin. sin^2 + cos^2=1 formülü aşırı işinize yarar. Bir tane soru bankası elinize alın ve çözmeye başlayın. Bir süre sonra baya pratikleşecek işlemleriniz. Temel soru kalıplarını öğrenin, daha doğrusu temel soru kalıplarının mantığını öğrenin. Ayrıca trigonometrik değerlerin karşılıklarını ezberleyin.

TYT geometri denemesi çözün her gün. Video izlemeyin demiyorum ama mümkün mertebe uzak durum derim.

Geri
Yukarı