11. sınıfı açıktan okumak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan Ahah
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 3B

Ahah

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıfımın ilk dönem 42. ortalamam var. Devamsızlığım az. İkinci dönem açığa geçmeyi düşünüyorum. 2 sene COVID yüzünden okula gitmediğim için boşladım. Açığa geçmeyi düşünüyorum. Şu an mantıklı mı?

Hedefiniz üniversite kazanmak ise mantıksız. Sadece diploma istiyorsanız kendi tercihiniz sorun olmaz.
Hedefi üniversite kazanmak ise açığa geçip YKS eğitimi için dershaneye gidebilir.
Hocam bazı üniversiteler açıktan lise bitirenleri almıyormuş ne kadar doğru bu bilgi?
Doğru değil. Açık lise diploması düz lise diplomasıyla aynı işlevdedir. Diplomanızda açık lise bile yazmıyor. Benim de tanıdığım hocaların bazıları YKS için açığa geçmiş kişiler ve tavsiye de ediyorlar.

Mantıklı diyenlere aldırış göstermeyin. Beni burada bilenler bilir. Eski konularıma bak 2017 ve 2019 yılları arasında ben de böyle düşünüyordum. Sakın ama sakın açıktan lise okuma. Pişman olursun.
Kadıköy' de sağlam bir liseden mezunum. Bir arkadaş vardı o da açıktan okumaya karar verdi. Okul birincisi gibi bir şeydi. En son gördüğümde mezuna kalmıştı.
Aynı şekilde ben de örgünde okuduğum üniversiteyi bırakıp AÖF' e geçtim. Okula gidip okumak kadar iyi bir şey yok. Evde kendi kendine ders çalışmak çok zor. Belli bir disiplin içinde olman lazım. Yine de sen bilirsin.

Hedefi üniversite kazanmak ise açığa geçip YKS eğitimi için dershaneye gidebilir.

Doğru değil. Açık lise diploması düz lise diplomasıyla aynı işlevdedir. Diplomanızda açık lise bile yazmıyor. Benim de tanıdığım hocaların bazıları YKS için açığa geçmiş kişiler ve tavsiye de ediyorl

Doğru değil. Açık lise diploması düz lise diplomasıyla aynı işlevdedir. Diplomanızda açık lise bile yazmıyor. Benim de tanıdığım hocaların bazıları YKS için açığa geçmiş kişiler ve tavsiye de ediyorlar.
Dershane takviyesi alıp üniversite okumak gibi bir amacın varsa asıl mantıksız olan geçmemek.
Dershane takviyesi alacağım üniversite düşünüyorum ve şu an açık öğretim sınavları Online diye biliyorum Online olması beni biraz daha rahatlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı