11. sınıfım evde nasıl bir çalışma sistemi uygulayabilirim?

Öğretmen doğru demiş. Öğretmen mi senin hayatını belirlesin? Lisenin amaçlarından biri de öz denetim sahibi olmak. Geçmiş yılların sorularına bakarsın hangi konular çok çıkmış, kazanan kişiler nasıl çalışmış, hedefin doğrultusunda çalışman ağır mı yoksa hafif mi olmalı. Üniversitede öğretmen başına gelip bunu yaz, bunu not al demeyecek.

Hocaya gel yerime ders çalış, sorumu çöz demiyorum. Hocam nerelere, nasıl veriim alacak şekilde çalışabilirim diyorum. Zaten kendim program hazırlamışım, çıkanları tespit(nacizane) etmişim. Okuman varsa okuyup idrak edebilmen pek muhtemel.
Bol bol paragraf çöz. Bol bol TYT matematik çöz.

Ek: Bu ikisini halledersen diğerleri kendiliğinden olur.

Tamamdır bol bol bunlara bakacağım o halde. TYT konularımda eksik çok. Bu yıl düzenli çalışırsam sence açığımı kapatabilir miyim?

Hocaya gel yerime ders çalış, sorumu çöz demiyorum. Hocam nerelere, nasıl veriim alacak şekilde çalışabilirim diyorum. Zaten kendim program hazırlamışım, çıkanları tespit(nacizane) etmişim. Okuman varsa okuyup idrak edebilmen pek muhtemel.

Tamamdır bol bol bunlara bakacağım o halde. TYT konularımda eksik çok. Bu yıl düzenli çalışırsam sence açığımı kapatabilir miyim?
Neden olmasın, eğer bu programı harfi harfine yaparsan bence açığını kapatırsın.

Geri
Yukarı