11. sınıfım ve okuldan nefret ediyorum

Ben 23-24 yıldır öğrenciyim. Doktoraya başladım halen dahi öğrencilikten hazzetmiyorum. Sanırım öğrenciliğin stresine alıştık. Ancak gelecek kaygısı yüzünden hala kabus görüyorum. Lise sırasında oturmuş lisans düzeyinde matematik veya elektronik sınavı ile cebelleşmek gibi abuk subuk şeyler gördüm. Uykuda bile strese giriyorum.

Ne yap ne et liseyi bitirmeye bak. Sık dişini. Ancak biraz da gayret ederek sınıfta falan kalmamaya çalış. Çok bunaldıysan açık liseye geç ama yine de diplomanı al. Sonrası için zaten kimselere üniversite tavsiyesinde bulunamıyorum. Çoğunlukla bir halta yaramıyor zaten. Ancak o durumda da sermaye bulup kendi işini kurmak veya zanaat öğrenmek gibi şeylere bakmak lazım. Türkiye'de sanayi bölgelerinde ciddi miktarda kalifiye eleman eksikliği var diye yakınıyorlardı. Kaporta ustası bulamıyoruz demişti bir abi. Üniversite sınavında sevdiğin bir bölümü tutturup keyifle okursan ne ala.

Tam olarak neden nefret ediyorsun? Okulundan? Sınıfından? Derslerden?

Her gun 9 saat okulds durmak bos geliyor. Arkadas ortamimds hiçbir sıkıntı yok sadece zamanimin cogu orada geciyor ve bir sure sonra istesem de derse odaklanamiyorum bosa duruyorum okulda.9 saat evde kendim calisirim daha iyi ama maalesef ailem açıktan okuma konusunu açmama izin bile vermiyor

Kim aynı durumda değil ki. Kimse istemiyor, imkan verilse herkes bırakır. Ancak ne kadar nefret etsek de, şu diplomayı almak zorundayız. Açık liseye geç derdim ama başvurular kapandı, eğer meslek lisesindeysen seneye staj başlıyor biraz rahat edersin.

Hiç olmadı açık liseye bakarsın, ama bu sene mecburen gidiceğiz.

Her gun 9 saat okulds durmak bos geliyor. Arkadas ortamimds hiçbir sıkıntı yok sadece zamanimin cogu orada geciyor ve bir sure sonra istesem de derse odaklanamiyorum bosa duruyorum okulda.9 saat evde kendim calisirim daha iyi ama maalesef ailem açıktan okuma konusunu açmama izin bile vermiyor
Okulda odaklanamıyorsan evde odaklanman çok daha zor. Birkaç dakika mola vereyim derken dağılıp gidiyorsun. Tabii ki bu senin istikrarına kalmış bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı