11. sınıfım ve TYT bilmiyorum

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ben 11. sınıf bir dostunuzum. Ben 9-10. sınıfta bayağı bir saldım dersleri maalesef ve şu an derslere yüklenmek istiyorum sayısalım. İşin de kötü tarafı TYT matematiğim ve fiziğim berbat durumda şu an. Nasıl bir planlama yapmalıyım devlete gidiyorum özele geçme şansım var 2. dönem nasıl bir yol izlemeliyim. AYT ve TYT aynı anda yürütebilir miyim?

11. sınıfta fizik ve matematik çok önemli. Fizik başlarda kolay gelir ama 2. döneme geçince bu ne dersin. Bu yüzden 11'den ikisini sıkıya alsan iyi olur. Gelelim TYT kısmına. Hedefin benim gibi katıysa ve sadece sayısaldan tercih yapmayı düşünüyorsan, paragraf vs çok önermem. Haftada 1-2 gün biyoloji çalışsan yeter. TYT fizik zaten kolay, bu yüzden konu çalış pek fazla soru çözmene gerek yok bana göre. Aynı şekilde kimya da öyle.

11. sınıfta fizik ve matematik çok önemli. Fizik başlarda kolay gelir ama 2. döneme geçince bu ne dersin. Bu yüzden 11'den ikisini sıkıya alsan iyi olur. Gelelim TYT kısmına. Hedefin benim gibi katıysa ve sadece sayısaldan tercih yapmayı düşünüyorsan, paragraf vs çok önermem. Haftada 1-2 gün biyoloji çalışsan yeter. TYT fizik zaten kolay, bu yüzden konu çalış pek fazla soru çözmene gerek yok bana göre. Aynı şekilde kimya da öyle.
Dostum peki planlama nasıl olmalı sence haftada mesela haftasonunu tyt fizik, kimya - matematik, biyoloji olarak ayırsam haftaiçi de günlük ders tekrarı ödevler vs. ve 11. sınıf matematik fizik çalışsam nasıl olur?

Planlama tamamen sana kalmış. Canının istediğin gibi, kafanın kaldırdığı gibi yap. Zaten zamanla en iyi programa ulaşırsın. Programa uyacağım diye kendini bıktırma.

Bence de 11. sınıf derslerini sıkı tutsun ben olsam okuldan gelince 11 derslerini tekrar eder hafta sonları TYT matematik çalışırdım.

Bence de 11. sınıf derslerini sıkı tutsun ben olsam okuldan gelince 11 derslerini tekrar eder hafta sonları TYT matematik çalışırdım.
Planlama tamamen sana kalmış. Canının istediğin gibi, kafanın kaldırdığı gibi yap. Zaten zamanla en iyi programa ulaşırsın. Programa uyacağım diye kendini bıktırma.
Diğer dersleri de çalışmam lazım normalde planlama yapan veya yapınca çok sadık kalan bir insan olmadığım için plan falan yapan bir insan değilim ama şu an kafam o kadar karışık ki aşırı bir karamsarlığa girdim zamanım yokmuş gibi hissediyorum. Her neyse teşekkürler öneriler için.

Diğer dersleri de çalışmam lazım normalde planlama yapan veya yapınca çok sadık kalan bir insan olmadığım için plan falan yapan bir insan değilim ama şu an kafam o kadar karışık ki aşırı bir karamsarlığa girdim zamanım yokmuş gibi hissediyorum. Her neyse teşekkürler öneriler için.

Daha 2 seneniz var sakin olun :) Ben de şu an 12. sınıfım 11 de sadece 11 konularını sıkı tutmuştum yazın da TYT'nin çoğunu bitirdim her şey yetişiyor merak etmeyin. Benim tek pişmanlığım 11. sınıfta tyt matematik çalışmamaktı o da haftada 6 saatinizi ayırarak mesela cmt 3 saat pazar 3 saat siz ayarlayabilirsiniz kendinizi çok rahat yaza kadar bitirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı