11. sınıfın ilk dönemini boş geçiren biri 2. dönem nasıl çalışmalı?

kharberd

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, 9-10 malumunuz uzaktan eğitim dolayısı ile benim de biraz ihmalim ile boş geçti. 11. sınıfın ilk dönemi TYT mi çalışayım AYT mi derken bir türlü dikiş tutmadı. Lakin bu dönem her şeyin bambaşka olması için çabalayacağım artık. Türkçe ve edebiyatım çok iyi. (tmyim), Türkçe de 40 soruda 35-36, edebiyatta 40 soruda 33-34 minimum net yapıyorum. Sosyal bilimler de ise 20 soruda 18-19 net yapıyorum. Fakat matematiğim hem AYT hem TYT de 5-6 netin üzerine çıkmıyor. Tüm puanı oradan kaybediyorum. Sınıfımın matematik netleri de pek farklı değil. Hocamız 12'de size ben TYT anlatayım, AYT'nin çoğu konusu zaten 11'den, siz 11i ben TYT'yi anlattıkça daha rahat anlarsınız dedi. Bana ne tavsiye verirsiniz? Matematik netimi şöyle 15-18 netlere çıkarsam çok rahatlıyacağım lakin nereden ve nasıl başlayacağım bilmiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba kardeşim. Öncelikle daha geç kalmadın diyerek az olsa rahatlatmak isterim. Bu sömestri olabildiğince verimli geçir derim. TYT konularına çalışmaya ağırlık ver. Çünkü 9 ve 10'un konusuydu tabii 11'den ekleme olmadıysa. (Benim dönemde öyleydi çünkü) Yaz tatilinde ise genel bir 11.sınıf tekrarı yaparsan AYT için güzel bir başlangıç olur.

Dershaneye yazıl, sınavlar başlamadan 2 hafta önceden günde 3-4 saat çalış (2 saatini başka derse 2 saatini bir başka derse ayır.). Çalışma prensibi olarak ilk önce 1-2 kere sınavda çıkacak konuları komple oku, sonrasında ise 1 kere konu anlatımı dinle (Ben Tonguç'tan dinliyorum, yaptığı espriler sayesinde söylediği bilgileri hatırlayabiliyorum.). En sonunda aklında kalacaktır, yine de garanti etmek için bir kere soru çözümlü konu anlatımı dinleyebilirsin.

Merhaba kardeşim. Öncelikle daha geç kalmadın diyerek az olsa rahatlatmak isterim. Bu sömestri olabildiğince verimli geçir derim. TYT konularına çalışmaya ağırlık ver. Çünkü 9 ve 10'un konusuydu tabii 11'den ekleme olmadıysa. (benim dönemde öyleydi çünkü) yaz tatilinde ise genel bir 11.sınıf tekrarı yaparsan AYT için güzel bir başlangıç olur.

Merhaba yanıtınız için sağ olun hocam. TYT 9-10 konuları evet. 15 günlük bu tatil sürecinde bana TYT matematik çalış mı diyorsunuz? Sizce 11 1.dönem tekrarı mı yoksa TYT matematik konularına mı çalışmalıyım?
Dershaneye yazıl, sınavlar başlamadan 2 hafta önceden günde 3-4 saat çalış (2 saatini başka derse 2 saatini bir başka derse ayır.). Çalışma prensibi olarak ilk önce 1-2 kere sınavda çıkacak konuları komple oku, sonrasında ise 1 kere konu anlatımı dinle (Ben Tonguç'tan dinliyorum, yaptığı espriler sayesinde söylediği bilgileri hatırlayabiliyorum.). En sonunda aklında kalacaktır, yine de garanti etmek için bir kere soru çözümlü konu anlatımı dinleyebilirsin.
sende mi 11.sınıfsın kanka? eğer öyleyse denemede netlerinin durumu nasıl?

Merhaba yanıtınız için sağ olun hocam. TYT 9-10 konuları evet. 15 günlük bu tatil sürecinde bana TYT matematik çalış mı diyorsunuz? Sizce 11 1.dönem tekrarı mı yoksa TYT matematik konularına mı çalışmalıyım?
Yani TYT'de sadece matematik değil diğer konular da önemli, o yüzden genel bir başlangıç yapman senin lehine olacaktır. Eksiğin matematikteyse ona ağırlığını verebilirsin. Sonuçta mesleğini belirleyecek şey AYT'de alacağın puan olacaktır.

Yani TYT'de sadece matematik değil diğer konular da önemli, o yüzden genel bir başlangıç yapman senin lehine olacaktır. Eksiğin matematikteyse ona ağırlığını verebilirsin. Sonuçta mesleğini belirleyecek şey AYT'de alacağın puan olacaktır.
haklısınız. Şuan 60-65 net yapıyorum TYT'de. Yani şu matematiği halletsem 80 netlere çıkacağım, e fen derslerine de biraz bakacağım lakin matematik beni çok boğuyor...

sende mi 11.sınıfsın kanka? eğer öyleyse denemede netlerinin durumu nasıl?
9. sınıfım fakat ortalamam 89.55 şu an. 21 tane 100'üm ve 12 tane 90 üzeri notum var, sadece edebiyattan 25 aldım 2. sınavda fakat edebiyat ortalamam 77.5. (Sözlüler ile beraber.) Dediğim çalışma şeklini kendim uyguluyorum ve işe yarıyor.

Geri
Yukarı