11. Sınıflar Yardımlaşma Konusu (2013-2014)

• Konuyu başlatan Soner Gül
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 7B
11.sınıfım bende. Ama karar veremedim. Makina veya mekatronik mühendisliği düşünüyorum. Bu arada makine mi makina mı? :rolleyes:

Eğer konuya çok hakim değil seniz yada zorlanıyorsanız Karekök'ün konu anlatım soru şeklinde verimli bir anlatımla gidiyor. Tavsiyemdir. Konular uzun sürer biraz ama çok soru çözüp en ince ayrıntısına kadar inersiniz.

11.sınıfım bende. Ama karar veremedim. Makina veya mekatronik mühendisliği düşünüyorum. Bu arada makine mi makina mı? :rolleyes:
Doğrusu "makine" ama mesela ODTÜ'de Makina Mühendisliği deniyor çünkü o adla kurulmuş.

Doğrusu "makina" mı "makine" midir?

Türk Dil Kurumu'nun sözlüğüne göre sözcüğün doğrusu "makine"dir. Ancak bölümümüz "Makina Mühendisliği" adıyla kurulmuş olup bizler bu geleneği sürdürmekten keyif alırız.
METU | Department of Mechanical Engineering

Beyler güzel bir tavsiye vermek isterim sizlere;
Öncelikle liseden itibaren veya daha öncesinden aklınızda bir hayaliniz olmayı düşündüğünüz bir bölüm mutlaka olsun. Herkes sınıfta birbiriyle konuşurken siz kitap okuyun veya test çözün. Boş derste aşağıya inmek yerine bilmediğiniz veya eksik olduğunuz konular üzerinde çalışın. Benim babamın ne bize bırakabileceği bir dükkanı vardı ne de çok zengindir. Bu yüzden okumam gerekliydi. Okuyorum Şimdi aileme ben bakıyorum.

Böyle kazandım Allah izin verirse KPSS ve diğer alanlarda kendimi geliştirmek istiyorum. En önemlisi hefefiniz olsun. Herkes yapamazsın dediğinde siz biraz daha güvenin kendinize. Her neyse yardımcı olmamı istediğiniz bir konu olursa mesaj atarak ya da bu konu altından sorabilirsiniz.

Bu konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkür ederim

Ben de 11.sınıfım, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sitemleri bölümünü kazanmak istiyorum, benim de matematik kötü.

Geri
Yukarı