11. Sınıflar Yardımlaşma Konusu (2013-2014)

• Konuyu başlatan Soner Gül
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 7B
Meslek lisesi olduğum için direk geçiş hakkımız var bu yüzdün rahat davranıyorum ben ama 2 yıllık üniversiteden sonra pekte bir şey olmaz diye düşünüyorum. :)

Genelde herkes uçkuruna düşkün olduğu için bulması zor. Eğer başka sorun olmazsa Allah'ın izniyle ODTÜ-Makine Mühendisliği garanti olur. Ama sana diyorum neden ODTÜ? Daha iyi yerler var.

Üniversite seçilir, ODTÜ değil de İTÜ olur ya da başkası olur... Önemli olan bu üniversitelere girebilmem için gereken puanı almam. Amacım o :)

Arkadaşlar DMS yani devlet memuru seçme sınavı diye birşey varmış. Sizin bu konuda bir bilginiz var mı? Üniversite okurkerken aynı zamanda devlet mmeuru gibi çalışabiliyormuşuz.

Arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. Almanca öğretmenim performans ödevi olarak 20 tane imperativ cümle istedi. Ben böyle birşey yaptım. Sizce olmuş mu?
LZNL4h0.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@HighPixel Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü kuzenim çok tavsiye etti . Fakat internette görüyorum o bölümü okuyup boş dolaşan çok insan var. Sence bu bölüm nasıl ? Bu konu hakkında bilgi verirsen çok sevinirim...
Kardeşim o bölümden çıkınca ne olacağını bilmeyen insanlar yüzünden çok sıkıntı yaşanıyor. Bölüm işletme tarzı dersler de olduğu için internet alışverişi gibi siteler bölümün ana unsurlarından. İnternet alışverişi de günümüzün en önemli alışveriş sektörünü oluşturuyor. Yani demek istediğim mezun olunca işin ayağına gelmesini bekleme. Ha şu var, kendini bölüm içindeki derslerle bırakma, daha fazla şey öğrenmeye çalış.
Unutma ki her bölümde mezun olunca işsiz kalma ihtimalin var. Piyasada yığınla işsiz mühendis var. ODTÜ'de bile mühendislik gibi bir bölümü bitirip bankada çalışan adamı kendi gözlerimle gördüm.

Kardeşim o bölümden çıkınca ne olacağını bilmeyen insanlar yüzünden çok sıkıntı yaşanıyor. Bölüm işletme tarzı dersler de olduğu için internet alışverişi gibi siteler bölümün ana unsurlarından. İnternet alışverişi de günümüzün en önemli alışveriş sektörünü oluşturuyor. Yani demek istediğim mezun olunca işin ayağına gelmesini bekleme. Ha şu var, kendini bölüm içindeki derslerle bırakma, daha fazla şey öğrenmeye çalış.
Unutma ki her bölümde mezun olunca işsiz kalma ihtimalin var. Piyasada yığınla işsiz mühendis var. ODTÜ'de bile mühendislik gibi bir bölümü bitirip bankada çalışan adamı kendi gözlerimle gördüm.
Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüde aynı zaman Bilgisayar Mühendisliğine benziyormuş bu konu hakkında bilgin varmı dostum ? Ayrıca hangi üniversiteyi düşünüyorsun ?

@Silinen üye

Öncelikle 11. sınıf iseniz yaz tatilinde çalışmayın. Daha doğrusu kendinizi zorlamayın. Çünkü 12. sınıfa başlamadan dersane bir kampa ya da hazırlık derslerine alacak. Bu kimi dersanelere göre değişir ancak mutlaka olur. Yazın kendinizi olabildiğince dinlendirin. Mutlaka dinlendirin!! 12 sınıfta nasıl yorulacağınızı tahmin bile edemezsiniz. :) Peki yazın hiç mi çalışmayalım diyeceksiniz. Eğer hedefiniz yüksek ise YGS'de sizin alanınız olmayan kısımları çalışın. Örneğin ben sayısal öğrencisiyim ve Tarih-Coğrafya-Felsefe çalışmıştım. Ek olarak yazın Geometri'yi hallederseniz çok yararınıza olacaktır. Ben 11. sınıfta sadece Geometri çalışmıştım ve bu sayede 2 yıldır geometri çalışmıyorum. Temelini sağlam oturtursanız Geometri'yi unutmazsınız.
Bu seneki YGS'de 18 bininci oldum. Türkçe 12y, Sosyal 15y, Mat 1y, Fen 1y. Sayısal neti aynı olan arkadaşım ise sözel kısmı daha iyi yaparak 2200 küsürüncü oldu. Yani yazın o sözel kısmı çalışın. Tavsiyelerim bunlardır.

Geri
Yukarı