11. sınıfta bilgisayar oynamanın etkisi nedir?

kerimtpkn

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıfa geçeceğim her gün dershaneye gideceğim haftanın 5 günü dershaneden gelince zaten yorgun olucağım. Bilgisayarla oyun oynamanın kötü bir etkisi olur mu? Konuları pekiştirememe gibi? Zaten en fazla 1-2 saat ya da 2-3 saat oynarım oynayacaksamda FIFA oynarım. Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa kendine bir ders hedefi koy. Atıyorum o gün işlenen konuların tekrarı ve belli bir miktar soru çözümü gibi. Bunun üzerinde kalan zamanda oynarsın. Konuları anladıktan sonra sorunu çözdükten sonra bana kalırsa ne kadar oynadığının bir önemi yok. Ben öyle yapıyordum yani en azından. Senin de dinlenmeye ihtiyacın var sonuçta dinlenmeden kimse düzgün çalışamaz.

11. sınıfın başındaki benle konuşma şansım olsaydı ders dışı aktivitelere de(özellikle uyku) gereken özeni göstermesini söylerdim.
Bilgisayar oynamak yerine daha sağlıklı hobilere yönelmek daha iyi olur ama aşırı olmadığı sürece pek bir şey olmaz.

Bana kalırsa kendine bir ders hedefi koy. Atıyorum o gün işlenen konuların tekrarı ve belli bir miktar soru çözümü gibi. Bunun üzerinde kalan zamanda oynarsın. Konuları anladıktan sonra sorunu çözdükten sonra bana kalırsa ne kadar oynadığının bir önemi yok. Ben öyle yapıyordum yani en azından. Senin de dinlenmeye ihtiyacın var sonuçta dinlenmeden kimse düzgün çalışamaz.

Teşekkürler yani bilgisayar oynamanın YKS'deki.
Başarı etkisini azaltmaz değil mi?

11. sınıfa geçeceğim her gün dershaneye gideceğim haftanın 5 günü dershaneden gelince zaten yorgun olucağım. Bilgisayarla oyun oynamanın kötü bir etkisi olur mu? Konuları pekiştirememe gibi? Zaten en fazla 1-2 saat ya da 2-3 saat oynarım oynayacaksamda FIFA oynarım. Önerileriniz nedir?
AYT matematik konularını hallet yeter. Sen makina değilsin elbette oyun oyna gelince ama dozu çok kaçırma.

Hocam 11’i bitirdin sanmıştım kusura bakma. Evet o zaman fonksiyon,polinom,çarpanlara ayırma falan filanı halletmen lazım. Öğrendiğin konuları tekrar et yani demek istediğim. Alanın nedir bu arada?

11. sınıfa geçeceğim her gün dershaneye gideceğim haftanın 5 günü dershaneden gelince zaten yorgun olucağım.
Haftada 5 gün dershane gitsen, arka arkaya 5 gün 7+4 saat eğitimi hiçbir bünye kaldıramaz, benim mental yerinde olmuyordu. Uyuyup kalırsın veya bilgisayara enerjin kalmaz.
Teşekkürler yani bilgisayar oynamanın YKS'deki.
Başarı etkisini azaltmaz değil mi?
TYT konularını şimdi bitirirsen azalmaz.

Geri
Yukarı