11. sınıfta ne yapılmalı?

EMINEM

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 11. sınıfa geçtim ve MF seçtim. Hedefim yüksek dolayısıyla 11. sınıfla TYT'yi aynı anda götürmek istiyorum. Ne yapmalıyım? TYT'den Matematik ve sevdiğim bir dersi bitirsem sene boyunca yeterli olur mu? Yoksa hepsini mi götürmeliyim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. :):)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hani daha 2 senem var ya belki ondan demişimdir. Ağırdan mı alayım başlayayım mı diye soruyorum. Çünkü TYT kadar 11.sınıf konuları da önemli.

Dostum bu sene sınava girmiş biri olarak sadece şunu diyebilirim : Matematiğini her denemede 35-36’dan aşağıya yapmazsan emin ol gerçek sınavda sadece AYT’de 35-36 mat netiyle 20K kesin gibi bir şey. TYT’yi kolay halledebileceğini düşünüyorum sadece Türkçeyi hızlı çözmen lazım. Kolay gelsin.

11. sınıfa giderken matematiğe ve sevdiğin bir derse değil, fen ve geometri üzerine çalışman lazım. Lise döneminin en ağır fen müfredatı 11. sınıftadır. Özel bir okula falan gitmiyorsan 9. sınıf itibari ile fen çalış. 12. sınıfa geçtiğinde fen ve geometri konularını iyi biliyorsan hiç sorun yaşamazsın.

Geometri kesin öğrenmen gereken bir şey. 11. sınıfın ağırlığı geometri çalışmak olmalı bence. Bu hangi alanı seçtiğinle alakasız kesin bir yargı. Fen konularında da iyi bir temel oturtman çok önemli. Özellikle kimya ve biyoloji derslerinin en önemli kısımları 11. sınıfta veriliyor diyebilirim. Tabii kimya için 12. sınıfta organik konuları var ama diğer şeyleri halletmezsen seni çok zorlar.

Kısaca bu sene lisenin bence en önemli senesi. Söylediklerimi lütfen dikkate al ve çalış. Ha 12. sınıf temposuna da girme sakın. O psikolojiye sokmaya çalışma kendini. Gezmek istediğinde git gez. Rahat ol kısaca her zamanki gibi. Sadece bir tık yükselt ders çalışma temponu. Fazlasına gerek yok.

Yeni sınav sisteminden gördüğüm kadarıyla matematik olağanüstü önemli hale gelmiş, bununla birlikte fen derslerine de ağırlık vererek çalışman gerekiyor, sevdiğin derslerden çok daha çok eksiğinin olduğu derslere yönelmen gerekli.

11. sınıfa giderken matematiğe ve sevdiğin bir derse değil, fen ve geometri üzerine çalışman lazım. Lise döneminin en ağır fen müfredatı 11. sınıftadır. Özel bir okula falan gitmiyorsan 9. sınıf itibari ile fen çalış. 12. sınıfa geçtiğinde fen ve geometri konularını iyi biliyorsan hiç sorun yaşamazsın.

Geometri kesin öğrenmen gereken bir şey. 11. sınıfın ağırlığı geometri çalışmak olmalı bence. Bu hangi alanı seçtiğinle alakasız kesin bir yargı. Fen konularında da iyi bir temel oturtman çok önemli. Özellikle kimya ve biyoloji derslerinin en önemli kısımları 11. sınıfta veriliyor diyebilirim. Tabii kimya için 12. sınıfta organik konuları var ama diğer şeyleri halletmezsen seni çok zorlar.

Kısaca bu sene lisenin bence en önemli senesi. Söylediklerimi lütfen dikkate al ve çalış. Ha 12. sınıf temposuna da girme sakın. O psikolojiye sokmaya çalışma kendini. Gezmek istediğinde git gez. Rahat ol kısaca her zamanki gibi. Sadece bir tık yükselt ders çalışma temponu. Fazlasına gerek yok.

Anladım hocam 11'in çok önemli olduğunu duymuştum. Yani 11'i en iyi şekilde halledip bir yandan TYT mat(geo)- fen halletmem gerekiyor. Teşekkürler yardımınız için
Ben sevdiğim ders olarak yani fizik kimya biyolojiden biri demek istemiştim :D:D mfciyim nası olsa

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı