11. sınıfta özel ders mi dershane mi?

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Merhaba, şu an 10. sınıfa gidiyorum. Seneye 11. sınıf sayısal olacağım. Şu an dershaneye gidiyorum ve nefret ediyorum, gitmeyi sevmiyorum. Babam aynı dershanede 11. sınıf için yine kayıt yaptırmış.
11. sınıfta dershane mi daha iyidir yoksa matematikten özel ders almak mı?

Kendi başıma ders çalışmayı daha çok seviyorum, dershaneye gidince zamanımın ve paranın boşa gittiğini düşünüyorum. En azından bu sene böyle düşünüyorum.

Dostum sana şöyle bişey söyleyim. Eğer kafaya takıp inat yaparsan istersen dünyanın en çöplüğünde ol çalışmanın bir yolunu da bulursun çalışmak için güç de. Ben şu an 10.sınıf olsam ve kendime güvensem ne dershaneye ne özel derse para vermek yerine internette her şeye ulaşabildiğin için videolarla gidip matematik ustası olurdum. Tabi o yaşta o kuvveti bulmak zor kendinde. Dershaneleri ticarethane olarak görüyorum. Özel ders ise sürekli değil de kafada soru işaretleri olduğu yerlerde alınmalı.

Merhaba, şu an 10. sınıfa gidiyorum. Seneye 11. sınıf sayısal olacağım. Şu an dershaneye gidiyorum ve nefret ediyorum, gitmeyi sevmiyorum. Babam aynı dershanede 11. sınıf için yine kayıt yaptırmış.
11. sınıfta dershane mi daha iyidir yoksa matematikten özel ders almak mı?

Kendi başıma ders çalışmayı daha çok seviyorum, dershaneye gidince zamanımın ve paranın boşa gittiğini düşünüyorum. En azından bu sene böyle düşünüyorum.
Dershaneye para verilmez bence. Özel okula gitsen daha mantıklı olacaktır. Çoğu okulda verilen fiyat her şey içerisinde oluyor mesela kitap vb. şeyler dahil.

Geri
Yukarı