11. sınıfta okul ortamına alışamamak

Daha fazla  
11. sınıfım LGS'den 405 gibi bir puan yapmıştım. İstediğim Anadolu lisesini çok az bir farkla kaçırdım. Ben de puanlı bir lise diye bu okulu yazmıştım benim zamanımda 390'la almıştı en kötü yüzdeliği de 14-13 falandı. Okul fiziki anlamda mükemmel öğretmen kadrosu da gayet kaliteli (meslek dersi hocaları hariç). Ama arkadaş ortamı bana göre değil sınıfta birkaç kişi dışında anlaşabildiğim kimse yok. Evimin yakınında 3 tane sınavsız Anadolu lisesi vardı onlara OBP puanım yetiyordu ama onlarında eğitim kalitesi düşükmüş. Bu arada okulum proje Anadolu imam hatip lisesi diye geçiyor. Yani sınavlı Anadolu liseleriyle aynı müfredatı görüyoruz hiçbir eksiklik yok ama ek olarak meslek dersleri var. Sizce güzel bir çalışma programı ile iyi bir üniversite kazanabilir miyim? Hedefim bilgisayar mühendisliği.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Sizce güzel bir çalışma programı ile iyi bir üniversite kazanabilir miyim?" sorusunun cevabı içerisinde mevcut. Güzel bir çalışma programı ile tabii ki de kazanabilirsiniz. ÖSYM sınavında çıkacak derslerin hocalarına da gayet kaliteli demişsin. Sınıfta anlaşabildiğin az da olsa arkadaşın da varmış. Zaten bu dönemde ders haricinde başka gereksiz şeyleri görmemen lazım. Meslek dersleri ve arkadaş durumu hariç gereksiz bir durum göremedim açıkçası.

Son düzenleme:
Üniversite kazanabileceğini sanmıyorum, boşuna vaktini heba edersin. Sınıf ortamı her şeyden önemli, notlar düşük olsun yeter ki ortam güzel olsun hiç sıkıntı değil benim için.
TikTok kullanmıyorum maalesef bana hitap etmediği için
"Sizce güzel bir çalışma programı ile iyi bir üniversite kazanabilir miyim?" sorusunun cevabı içerisinde mevcut. Güzel bir çalışma programı ile tabii ki de kazanabilirsiniz. ÖSYM sınavında çıkacak derslerin hocalarına da gayet kaliteli demişsin. Sınıfta anlaşabildiğin az da olsa arkadaşın da varmış. Zaten bu dönemde ders haricinde başka gereksiz şeyleri görmemen lazım. Meslek dersleri ve arkadaş durumu hariç gereksiz bir durum göremedim açıkçası.
Cevabın için teşekkür ederim
TYT`ye çalışmaya başla şimdiden. Ben başlamadım, önceden başlasam bitirir şu an soru çözüyor olurdum.
TYT ye de başlamak istiyorum bir an önce ama nerden başlayacağımı hiç bilmiyorum 9 ve 10 yok sayılır bende malum uzaktan eğitimden dolayı

Üniversite kazanabileceğini sanmıyorum, boşuna vaktini heba edersin. Sınıf ortamı her şeyden önemli, notlar düşük olsun yeter ki ortam güzel olsun hiç sıkıntı değil benim için.

Okula sınıf ortamı için mi gidiyorsunuz siz? Bu nasıl bir mantık hocam? Sınıf ortamı her şeyden önemlidir notlar düşük olsa da önemli değil mi? Hem üniversiteyi kazanamayacağını nereden biliyorsunuz? Daha 11. sınıf.

Sizce güzel bir çalışma programı ile iyi bir üniversite kazanabilir miyim?

Gittiğiniz lise buna engel değil, bu iş tamamen kişide biter. Tabii ki kazanılabilir, bazıları kötü liseye gidince dünyanın sonu sanıyor. Oysaki artık gidilen lise türünün hiçbir önemi yok.

Meslek lisesinden çıkışlı bir profesör akrabam olduğu için bu yoruma sadece güldüm :)

Şartlar hedeflerinize engel değildir. Yeter ki siz isteyin.

Geri
Yukarı