11. Sınıfta takdir almak için ne yapmalı?

Muhammed Uykucu

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, 10. Sınıfta teşekkür alarak geçtim ama 11. Sınıfta çıtayı yükseltmek istiyorum takdir almak istiyorum. Sizce ders düzenimi nasıl hatırlamalıyım? Mesela 3 gün sonra sınavım var nasıl çalışmalıyım?

Çalışmayı sınavlara göre ayarlamamak gerekir. Bu sene liseyi bitiren biri olarak taze taze bunu söyleyebilirim. Okuduğun liseye göre de değişebilir. Ben mesela Sağlık Meslek bitirdim staj notumuz çok etkiliyodu okul derslerine gerek kalmadan takdir alıyordum. Bence dersi derste dinlemek, akşamları ufak bir tekrar ve sınavlar yaklaşınca günlük 1,30-2 saatlik dilimle çalışmak yeterli.

Öncelikle günlük tekrarını yapmayı ihmal etme. Günlük tekrar çok önemli. Günlük tekrardan sonra soru çöz. Aylık olarak tekrar yap. Son gün çalışmaya bırakma. Sınavlar başlamadan önce çalışmaya başla. Tekrar ve arkasından soru çöz. Günlük çalışma ve soru çözmek ile yapabileceğini düşünüyorum. Başarılar dilerim.

11. sınıf sadece diploma notunu değil, 12. sınıfta gireceğin üniversite sınavını da büyük oranda etkileyecek. 11. sınıfta düzgün çalışan ve bunu 12. sınıfta artırarak devam ettirebilen kazanıyor. Hedeflerini elirle ve onun doğrultusunda çalış.

Öncelikle günlük tekrarını yapmayı ihmal etme. Günlük tekrar çok önemli. Günlük tekrardan sonra soru çöz. Aylık olarak tekrar yap. Son gün çalışmaya bırakma. Sınavlar başlamadan önce çalışmaya başla. Tekrar ve arkasından soru çöz. Günlük çalışma ve soru çözmek ile yapabileceğini düşünüyorum. Başarılar dilerim.
Öncelikle teşekkür ederim. Ben 10. sınıfta tekrar yapmadığım için sınava son gün kala 5-6 saat çalışıyordum. :D

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama arkadaşlar tavsiyeleriniz sayesinde takdir belgesi aldım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı