11. Sınıfta Temel Lise'ye Gitmek

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, ben 10. sınıf öğrencisiyim ve şuan ki okulumdan memnun değilim. 11. sınıfta başka bir Anadolu Lisesi'ne ya da Temel Lise'ye gitmeyi düşünüyorum. Temel Lise'de Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar/Müzik gibi dersler yerine sınavda çıkacak (Matematik, Fizik, Kimya gibi) dersler işleniyormuş. Beden Eğitimi dersini de sevmediğim için bir sonraki sene Temel Lise'ye gitmeyi düşünüyorum. Sizce 370 civarı puanlı bir Anadolu Lisesi mi yoksa Temel Lise mi? Liseden sonra LYS-5'den 400 üzeri bir puan alıp Üniversite'de yabancı dil ile ilgili bir bölüm okumak istiyorum.

Bu arada hangi Temel Lise'ye gideceğime karar vermedim fakat Final'i düşünüyorum. İstanbul içerisinde önerileriniz varsa bekliyorum, iyi akşamlar :)

Güncel.

Güncel.

Güncel.

Güncel.

Güncel.

1 hafta olmuş, konu güncel.

2 hafta olmuş, konu güncel.

Çalışmaya hazırsan gitmeni öneririm, senin için çok iyi olacaktır. Ben şuan 12. sınıfım ve geçen sene kayıt olmuştum. Gideceğin kurumu iyi seçmelisin birde, iyice araştır öğretmenlerini ona göre gitmeni tavsiye ederim.

Final Temel Liselerinden birine gitmeyi düşünüyorum, bir sorum daha olacak Temel Liselerde Anadolu Liselerinde olduğu gibi bölüm seçiyor muyuz? (Sayısal, sözel, yabancı dil gibi)

Çalışmaya hazırsan gitmeni öneririm, senin için çok iyi olacaktır. Ben şuan 12. sınıfım ve geçen sene kayıt olmuştum. Gideceğin kurumu iyi seçmelisin birde, iyice araştır öğretmenlerini ona göre gitmeni tavsiye ederim.
İstanbul içerisindeki en iyi Temel Lise hangisidir? Kültür, Final gibi bir sürü Temel Lise var ve ben aralarında kayboldum diyebilirim. Siz hangisine gidiyorsunuz ve memnun musunuz?

Final'e giden arkadaşlarım pek memnun değil, kitap vs. düzgün dağıtılmıyormuş, aşırı zorluyorlarmış ve ilgilenen de yokmuş adam akıllı. Ben Kültür Temel Lisesine gidiyorum, gayet de memnunum. Beylikdüzü civarına yakınsan beylikdüzün de ki benim de okuduğum kültür temel lisesini tercih edebilirsin.

Temel Liselerde sayısal, eşit ağırlık ve sözel bölüm seçilebiliyor. Eğer Temel Liseye geçeceksen iyi araştırman gerekiyor. Eğer geçeceğin Anadolu Lisesi iyiyse oraya geçebilirsin.

Temel Liselerde sayısal, eşit ağırlık ve sözel bölüm seçilebiliyor. Eğer Temel Liseye geçeceksen iyi araştırman gerekiyor. Eğer geçeceğin Anadolu Lisesi iyiyse oraya geçebilirsin.
Puanı şuanki okulumdan yüksek fakat bazı arkadaşlarım öğretmenlerinin iyi olmadığını söylüyorlar. Teme l Lise' de Yabancı Dil bölümü yoksa Eşit Ağırlık ya da Sayısal seçebilirim sanırım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı