11. sınıfta TYT nereden başlamalıyım?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar bu sene okul bedavaya gelmiş gibi oldu ama pek iyi bir durum değil sınava girecekler için. Tam 2 sene sonra bende o kazık sınava gireceğim. Şu anda aklımda bir gün sayısal bir gün sözel olarak sıkmadan süreklilik ve disiplin sağlayarak çalışmak var.

Örneğin YouTube'dan X dersi y konusu TYT diye aratıp çalışmam doğru mudur arkadaşlarım o şekilde çalışıyor.

Onlara göre geciktim ve ben birkaç hafta geç kaldım. Azim ile yapılamayacak şey yoktur. İsterlerse 1 ay önce başlasınlar.

Bence kısa kısa özet çıkartmaya başlayın en sonunda onlara çalışıp teste girin. Şimdiden test yaparsanız sonuç kötü çıkarsa moraliniz bozulur, iyi çıkarsa biraz arkaplana alırsınız. Kırtasiyelerde TYT el kitapları oluyor ordan çalışabilirsiniz.

Bence kısa kısa özet çıkartmaya başlayın en sonunda onlara çalışıp teste girin. Şimdiden test yaparsanız sonuç kötü çıkarsa moraliniz bozulur, iyi çıkarsa biraz arkaplana alırsınız. Kırtasiyelerde TYT el kitapları oluyor ordan çalışabilirsiniz.
Özet kitap almaktansa, özet çıkarmak daha iyi olabilir. Kendi ellerimle yazdığım için.

Geri
Yukarı