11. veya 12. sınıfta açık liseye geçmek

Deacon St. John

Decipat
Makaleler
4
Merhaba, sizce 11. veya 12. sınıfta hedefi yüksek olan, tembel olan, iyi bir lisede okuyan ve okuldan nefret eden birinin açık liseye geçmesi mantıklı mı?

baran_basaran

Hectopat
Makaleler
4
Tembelsen evde de yapamayacaksın. Anca evde yatarsın sınav zamanı aklın başına gelir. Okulda istemeden de olsa üç beş bir şey giriyor kulağına. Ancak otokontrolün varsa ve aksatmadan çalışabileceksen açık lise mantıklı.

RezieaL

Picopat
Üniversiteyi kazanman zorlaşır, kazansan bile temel eksiğin olur ve bu sefer üniversitede zorlanırsın.
Ben 10. sınıfta bıraktım ve açık liseye geçtim. Üniversiteye başladığımda eksiğimi kapatmak için sürekli ders çalışmak zorunda kalmıştım. Bu da bende kötü bir etki bıraktı, şu anda ders çalışmayı bırakamıyorum.

Reynxow

Centipat
Makaleler
6
Tembel olan birisinin geçmesi hiç mantıklı değil. Evde iyice rahata alışırsınız, durum daha da vahim bir hâl alır. Önce disiplininizi geliştirin ve tembellikten kurtulun. Ardından açık lise konusunu düşünün. Açık liseye geçmek ve iyi bir üniversite kazanmak isteyen insanların %95'i zaman kazanıp daha fazla çalışabilmek için geçiyor.

Yukarı