110 GB boş depolama alanı 30 GB'ye düştü

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar, olayın özeti tamamen başlıkta. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrimde yok. Sadece Steam'den Among Us indiriceğim için ne kadar yerim var diye bakayım dedim ve bir anda dün 110 GB olan boş alanım şu an 30 GB yani şu an hayretler içerisindeyim. Dediğim gibi tüm gün yaptığım tek şey PC'de oyun video vs. Bugün ne güncelleme ne de bir oyun indirdim. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yani silinir mi silinirse ne olur hiçbir fikrim yok daha önce hiç silmedim 😀 benim de bilgim bu kadar.

Haydii gece gece bilinmezde kaldım hocam umarım net bilgi bilen birisi soruna cevap verir. Çünkü bundan önceki şeyde de bir arkadaş windows.old diye bir klasör vardır onu bul sil demişti. Ama şimdi sıkıntı falan çıksın da istemiyorum.
Yani silinir mi silinirse ne olur hiçbir fikrim yok daha önce hiç silmedim 😀 benim de bilgim bu kadar.

Hocam daha bilgili tanıdığınız varsa etiketler misiniz rica etsem?

Haydii gece gece bilinmezde kaldım hocam umarım net bilgi bilen birisi soruna cevap verir. Çünkü bundan önceki şeyde de bir arkadaş windows.old diye bir klasör vardır onu bul sil demişti. Ama şimdi sıkıntı falan çıksın da istemiyorum.

Bildiğim kadarıyla windows.old farklı bir durumda oluşuyor ben daha önce sildim o klasörü bişey olmamıştı ama bu sonuçta sizin oluşturduğunuz bir recovery klasörü yedek yani silmenin başka yolları olabilir biraz araştırıp döneyim size tanıdığım maalesef yok hocam elimizin altında google var 😁

1602117105137.png

Sistem > gelişmiş sistem ayarları > sistem koruması altından diskini seçip bunu sınırlandırabilirsin.
Disk Temizleme aç orada sistem dosyalarını temizle var onunla silebilirsin.
Benim ilk önerimde dediğim gibi sistem dosyalarını temizle dediğinizde de bu alanı temizliyor olmalı.

1602117584526.png

Son düzenleme:
Bunlar yararlı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu programı kullanmayı pek bilmiyorum ama bu şekilde bu arada SSD'm 512 GB.

Hocam antivirüs kullanmıyorum ama nereden gelebilir ki virüs? Bilmediğim hiçbir siteye girmedim diye hatırlıyorum.

Hocam sizin bildiğiniz herhangi başka bir bakış açısı varsa oradan ilerleyelim çünkü şu an sadece tahmin ediyorum çünkü ben: Bundan yaklaşık 2 hafta önce sistem geri yükleme yaptım onda da ortalama bu kadar bir yerim gitti sonra bir şeyler oldu sildim geri geldi gitti vb. Şu an burada şunu buldum da acaba sorun bu mu? System restore.

windows.old varsa silmeyi dene bayağı bir yer kaplıyor.

windows.oldu silersen önceki format attığın Windows'u veya Windows'un önceki sürümünü silersin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı